przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Dobry rok dla bokserów
08-03-2016, 09:21:29 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 387 czytań · Drukuj
Dobry rok dla bokserówW 2015 roku pięściarze KSZO przysporzyli kibicom w Ostrowcu Św. wielu powodów do radości. Do bogatego dorobku sekcji dołożyli dwa złote medale mistrzostw Polski. Kolejny rok z rzędu uplasowali się też w najlepszej dziesiątce klubów bokserskich w naszym kraju.
W 2006 roku, kiedy za sprawą obecnego wiceprezesa ds. boksu Łukasza Dybca rozpoczęto pisanie nowej karty w historii pięściarstwa w Ostrowcu Św., KSZO nie był w ogóle klasyfikowany w bokserskich rankingach w kraju. W 2007 roku KSZO miał na swoim koncie 5 punktów, a w kolejnych 22, 43, 49, 51 i 60 punktów w 2012 roku. Od 2013 roku pomarańczowo - czarni regularnie plasują się już w pierwszej dziesiątce najlepszych polskich klubów bokserskich, gromadząc na swoim koncie kolejno 88, 94 i 91 punktów. Jeśli dodamy do tego, że w Polsce jest około trzysta klubów bokserskich, to wyniki te mogą i powinny budzić podziw.
- Sekcja bokserska KSZO utrzymuje wysoki poziom sportowy od lat. W 2015 roku mieliśmy dwóch medalistów rangi krajowej - mówi wiceprezes ds. boksu KS KSZO, Łukasz Dybiec. - Na mistrzostwach Polski juniorów w Wałczu Sebastian Gierada zdobył złoto w kategorii wagowej do 56 kilogramów. Sebastian jest reprezentantem kraju, a przez Polski Związek Bokserski został sklasyfikowany na pierwszym miejscu wśród juniorów w wadze do 56 kilogramów. Drugim medalistą jest Mateusz Wiśniewski, który zdobył złoty medal w najniższej kategorii wagowej na mistrzostwach Polski młodzików w Poznaniu - chwali ostrowieckich mistrzów Łukasz Dybiec.
W pięściarskiej sekcji KSZO we wszystkich kategoriach wiekowych trenuje na co dzień około 50 osób. Wielu z nich punktuje dla klubu w zawodach rangi krajowej. Nie można zapominać, że obok ubiegłorocznych medalistów, jest też cała grupa zawodników, którzy bardzo mocno liczą się na krajowych ringach.
- W minionym roku mieliśmy kilku ćwierćfinalistów mistrzostw Polski. W naszej dyscyplinie mówi się, że to są miejsca tuż za podium. Nasi reprezentanci przeważnie przegrywali te walki w stosunku 1:2, czyli werdyktami niejednoznacznymi. Przy odrobinie szczęścia mogły to być medalowe miejsca - dodaje Łukasz Dybiec.
Taki los spotkał na mistrzostwach kraju juniorów Karola Tracza, Konrada Gieradę, Alberta Orła i Dominikę Kołton. Bardzo dobrze na mistrzostwach Polski młodzieżowców, kończąc batalię o medale na fazie ćwierćfinałowej, zaprezentowali się Rudolf Pająk, Przemysław Łepecki, Damian Falecki i Andrzej Kołton. Najbliżej medalu był Falecki, który przegrał 1:2.
- Dzień wcześniej miał ciężką walkę, bardzo zaciętą, z reprezentantem Polski. To był bardzo dramatyczny pojedynek. W pierwszej połowie nasz zawodnik otrzymał niespodziewany cios, ale podniósł się i jeszcze zdołał tę walkę wygrać. Kosztowało go to jednak bardzo dużo zdrowia i następnego dnia jego dyspozycja była nieco słabsza, choć werdykt jego walki ćwierćfinałowej mógł być, jak to się u nas mówi, w drugą stronę. Na pewno pozostał niedosyt, ale Damian jest mocno zmotywowany i na pewno jeszcze pokaże, na co go stać - zdradza Łukasz Dybiec.
O tym, że droga na sam szczyt nie jest łatwa i wymaga wielu wyrzeczeń, najlepiej wiedzą sami zawodnicy. Treningi odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku, a w okresie przedstartowym - również w weekendy. W monotonny reżim treningowy władze klubu starają się jednak wplatać ciekawe elementy. Czasami okazują się one sporą atrakcją, zwłaszcza dla młodych adeptów szermierki na pięści.
- Staramy się jak najwięcej jeździć na różne turnieje w całym kraju. Organizujemy obozy, konsultacje szkoleniowe i sparingi dla naszych zawodników. Gościliśmy w naszej salce treningowej wychowanka klubu ze Świętokrzyskiej Mariusza Masternaka, który przeprowadził zajęcia dla pięściarzy KSZO. Gościliśmy Mariusza Wacha, który również chętnie dzielił się swoją wiedzą. Mamy kontakt z grupami zawodowymi. Niedługo będziemy się wybierać do nich z najbardziej doświadczonymi zawodnikami na sparingi - mówi Łukasz Dybiec. - Prowadzimy szkolenie we wszystkich kategoriach wiekowych. Wiemy, jak to się robi. Potrzebujemy trochę spokoju i szczęścia, a na pewno w tym roku pokażemy się z bardzo dobrej strony - dodaje sternik klubu.
Już za kilka dni trener Eugeniusz Cioch wybiera się z pięcioma zawodniczkami na młodzieżowe mistrzostwa Polski. Jeszcze w marcu w Kielcach odbędą się też mistrzostwach okręgu, na której o przepustki na mistrzostwa Polski powalczą juniorzy.
W tym roku realne jest zorganizowanie kolejnej gali zawodowej w Ostrowcu Św. Władze klubu chcą, by takie gale na stałe zagościły w kalendarzu ostrowieckich imprez sportowych, odbywając się co roku.
J. Słodkiewicz
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.