przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Spółdzielnia bezradna - Nielegalny handel na Słonku
11-08-2011, 10:57:21 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 2531 czytań · Drukuj
Spółdzielnia bezradna - Nielegalny handel na SłonkuW pasażu Centrum Handlowo-Usługowego na osiedlu Słonecznym kwitnie nielegalny handel. Zarząd Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej doskonale zna problem, ale jest bezradny. Interweniować nie może też straż miejska, bowiem jest to teren spółdzielni.

Centrum Handlowo-Usługowe na ostrowieckim osiedlu Słoneczne zostało pomalowane i odnowione. Mieszkańców osiedli, którzy codziennie robią tam zakupy, cieszy fakt, że obiekt, który przez ostanie lata nie był najlepszą wizytówką, już nie wygląda koszmarnie. Poza sklepami jest wielu sprzedających na dziko, którzy stoją w przejściu dolnego pasażu.

- W centrum dopiero wykonano termomodernizację, pięknie otynkowano elewację, a remont pewnie kosztował kilkaset tysięcy złotych. Co z tego, gdy administracja nie dba o jego estetykę- napisał w liście do naszej redakcji pan Adam.
Nasz czytelnik zauważa, że prowadzący handel warzywami już pobrudzili i podrapali ściany, nie mówiąc o pozostawianiu śmieci w miejscu sprzedawania.

- Dlaczego spółdzielnia i straż miejska zezwalają na nielegalny handel w tym miejscu?- pyta dalej.- Spółdzielcy i wynajmujący lokale zapłacili za remont budynku i płacą za wywóz śmieci. Sprzedający, nie wszyscy oczywiście, nie płacą za nic. Kiedy ludzie odpowiedzialni za ład i porządek zaczną egzekwować prawo.

Nie sposób nie przyznać racji panu Adamowi, bowiem na dolnym pasażu zrobił się mały bazarek. Choć z drugiej strony należy mieć świadomość, że dla sprzedających płody rolne czy owoce leśne to czasem na kilka miesięcy podstawowe źródło dochodu i handlem zajmują się tylko sezonowo.

Niemniej jednak zainteresowaliśmy problemem zarząd Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, który - jak się okazuje - jest im doskonale znany.
- Część handlujących ma umowy na stałe. Część ze sprzedających owoce, warzywa, jajka, grzyby nie ma żadnych umów i robi to nielegalnie- potwierdził Marek Zaręba, prezes Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.- Nie jesteśmy w stanie zapanować nad tym. Prosiliśmy o pomoc straż miejską, by pobierała opłatę targową, ale jest to teren spółdzielni i nie mogą tego robić. Staramy się likwidować problem, ale stale przychodzą nowi handlujący.

G. Misiewicz-Soboń
Foto: K. Fałdrowicz

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.