przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
"Wiraż" najlepszą szkołą jazdy w Ostrowcu
09-02-2016, 10:41:49 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 1449 czytań · Drukuj
"Wiraż" najlepszą szkołą jazdy w OstrowcuOśrodek szkolenia kierowców "Wiraż" Marcina Świercza został sklasyfikowany jako najlepsza pod względem zdawalności egzaminów szkoła jazdy w powiecie ostrowieckim. O tym, gdzie tkwi tajemnica sukcesu, rozmawiamy z właścicielem.
RAS: - Proszę opowiedzieć o początkach Pana działalności w szkoleniu przyszłych kierowców.
Marcin Świercz: - Początkowo pracowałem jako instruktor nauki jazdy w innych szkołach, ukończyłem też kurs egzaminatorów prawa jazdy, sądziłem, że będę pracować jako egzaminator. Niestety, nie udało mi się to. 5 lat temu postanowiłem założyć więc własną szkołę jazdy i staram się jak najlepiej robić to, co umiem.
RAS: - Widzę na placu manewrowym kilka samochodów. Od ilu samochodów szkoleniowych Pan zaczynał?
MŚ: - Zaczynałem skromnie, od jednego samochodu i jeździłem sam jako instruktor. Dwa lata temu miałem dwa samochody, w tym roku jest ich już pięć.
RAS: - Osiąga Pan bardzo dobre wyniki, jeśli chodzi o zdawalność, w czym należy upatrywać sukcesu?
MŚ: - Pomogły mi na pewno zdobyte uprawnienia egzaminatora, gdyż wiem, jak się poruszać w tej sferze, ponadto lata pracy jako instruktor. Zatrudniam kompetentną kadrę instruktorów z doświadczeniem. To są instruktorzy, którzy mają za sobą sukcesy w swojej pracy, szkolili kandydatów na prawo jazdy w różnych kategoriach. Jeden z kolegów też ma uprawnienia egzaminatora. Ubiegłoroczne wyniki też mieliśmy dobre, cały czas jesteśmy w czołówce.
RAS: - Jak liczną kadrę Pan zatrudnia w tej chwili?
MŚ: - Zatrudniam 8 instruktorów.
RAS: - Nie jest łatwo się utrzymać na rynku przy tak dużej konkurencji. Panu się udało?
MŚ: - Jest duża konkurencja, nie wszystkie szkoły jazdy ją wytrzymały. Drogie są koszty utrzymania - samochody, plac manewrowy, sala wykładowa i inne. Ja swój sukces zawdzięczam właśnie jakości usług i utrzymywaniem się w czołówce, jeśli chodzi o zdawalność egzaminów. Poza tym ciągle się rozwijam. W tej chwili kilka samochodów pozwala mi na większą liczbę kursantów, dzięki czemu koszty są mniejsze i większe są zyski. Początkowo niewiele osób znało moją szkołę. W miarę upływu czasu i jak już mówiłem, dzięki dobrej zdawalności zyskałem sobie markę. "Pocztą pantoflową" są przekazywane opinie o mojej szkole i dzięki temu mam też dobrą reklamę. Kursantów prowadzę od początku do końca, towarzyszę im jako obserwator, więc to im też pomaga w lepszym zdawaniu egzaminów. Ponadto przeprowadzam egzaminy wewnętrzne, gdzie kursanci mają okazję sprawdzić swoje umiejętności.
RAS: - W których ośrodkach egzaminacyjnych, WORDACH, zdaje najwięcej Pana kursantów?
MŚ: - Od kiedy powstała w Ostrowcu filia WORD kieleckiego, najwięcej osób zdaje tu na miejscu. Wcześniej Kielce, sporadycznie Tarnobrzeg i Radom. W tamtych ośrodkach egzaminacyjnych też miałem dużą zdawalność, w granicach 50%, a to dzięki temu, że często z kursantami jeździłem do tych większych miast, "przerabiałem" z nimi trasy egzaminacyjne, wiedziałem, czego wymagają egzaminatorzy, w czym pomogły mi moje uprawnienia egzaminatora.
RAS: - Zauważyłam podczas analizy danych o zdawalności dużą rozbieżność między odsetkiem zdanych egzaminów teoretycznych, a praktycznych? Czym to jest spowodowane?
MŚ: - Wpływa na to kilka czynników. Część praktyczna zależy głównie od umiejętności instruktorów i włożonej przez nich pracy, także w pewnym sensie wieku i płci zdających. Młodzi ludzie, często chłopcy, mają większy talent do jazdy samochodem, natomiast gorzej przykładają się do nauki testów. I odwrotnie: starsze osoby świetnie opanowują teorię, natomiast gorzej sobie radzą za kierownicą.
RAS: - Czego życzyć właścicielowi szkoły jazdy?
MŚ: - Oczywiście dobrych wyników i dużo kursantów.
RAS: - To tego Panu życzę. Dziękuję za rozmowę.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.