przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Rozmowy o wojewódzkiej
02-02-2016, 08:32:43 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 930 czytań · Drukuj
Rozmowy o wojewódzkiejPrezydent Jarosław Górczyński spotkał się z dyrektorem Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach Damianem Urbanowskim. Wizyta była poświęcona inwestycji, na którą Ostrowiec czeka kilkanaście lat. Jest szansa, że już niebawem ruszy remont ulic w ciągu drogi wojewódzkiej oraz budowa nowego mostu na Kamiennej.
- 9 grudnia została wydana decyzja środowiskowa. W tej chwili projektant ma sześć miesięcy na zrealizowanie projektu, uzyskanie pozwoleń wodno - prawnych i zezwolenia na realizację inwestycji celu drogowego. Inwestycja w Ostrowcu obejmuję 1,912 km drogi łącznie z nowym mostem na Kamiennej, dwóch rond i trzech skrzyżowań.
Wpisana jest w plan województwa świętokrzyskiego- mówił dyrektor Damian Urbanowski.
Projekt zakłada modernizację alei 3 Maja, ulic Denkowskiej, Radwana oraz budowę nowego mostu na Kamiennej, który będzie miał trzy pasy ruchu. W ramach zaplanowanych prac mają powstać dwa nowe ronda. Pierwsze u zbiegu Słowackiego, Okólnej i Denkowskiej. Kolejne rondo - przy ulicy Denkowskiej i Radwana. Jest propozycja, aby ulica Wardyńskiego była dwukierunkowa.
- Nie ukrywam, że rozmawiamy w kontekście takim, że z chwilą rozpoczęcia prac będziemy mieli w mieście duże utrudniania w ruchu komunikacyjnym. Z panem dyrektorem Urbanowskim zastanawiamy się, jak rozwiązać problem. Zostanie wyburzony most na Kamiennej w alei 3 Maja i tu spodziewamy się sporych problemów komunikacyjnych. Na ulicach remont będzie prowadzony raz na jednym, raz na drugim pasie- dodaje prezydent Ostrowca.
Jarosław Górczyński nie ukrywa, że chciałby, aby gmina dołożyła pewne elementy do realizacji, szczególnie w kwestii małej architektury przy alei 3 Maja, która jest główną arterią miasta. Ważną kwestią będzie też poprawa muru oporowego przy skarpie kościelnej. Konieczne są nowe chodniki.
Przebudowa tego odcinka drogi wojewódzkiej będzie drogim zadaniem. Dyrektor Urbanowski ocenił, że może kosztować 14-15 mln złotych.
- Potrzebna jest zgoda na uruchomienie funduszy unijnych. To zadanie może dostać 85 procent dofinansowania. Pozostałe 15 procent musi to być wkład własny gminy i być może powiatu- dodał dyrektor ŚZDW.
Kolejny odcinek wojewódzkiej, czyli ulica jest już przygotowana do inwestycji. Konieczne są drobne poprawki projektowe, po których szlak ten będzie miał nadal 9 metrów szerokości.
Nadal nie jest wyremontowany odcinek ulicy Traugutta, od ronda Solidarności do THM. Póki co o tym zadaniu Świętokrzyski Zarząd nic nie mówi.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.