przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Wywalczyli 9 metrów dla Bałtowskiej
25-01-2016, 09:23:46 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 646 czytań · Drukuj
Wywalczyli 9 metrów dla BałtowskiejPo przebudowie, która ma ruszyć w tym roku, ulica Bałtowska będzie miała nie tylko nową nawierzchnię, lewo- i prawoskręty, ale co najważniejsze, nie zostanie zwężony pas jezdni. Nadal będzie miał 9 metrów szeroki.
W ubiegłym tygodniu starostowie Zbigniew Duda i Eligiusz Mich spotkali się w Kielcach z wicemarszałkiem województwa Janem Maćkowiakiem oraz przewodniczącym Sejmiku Arkadiuszem Bąkiem, by ostatecznie sfinalizować starania powiatu ostrowieckiego w kwestii przeprojektowania ulicy Bałtowskiej.
- Wraz z wicestarostą Eligiuszem Michem podpisaliśmy dokumenty, które gwarantują nam, że przy przebudowie ulicy Bałtowskiej jezdnia będzie miała szerokość 9 metrów. Dzięki staraniom powiatu ta ważna ulica nie zostanie zwężona do 7 metrów, jak planował wojewódzki zarząd dróg- informuje starosta Zbigniew Duda.
Porozumienie udało się zawrzeć, choć Świętokrzyski Zarząd Dróg upierał się, że na tym etapie wszelkie zamiany projektowe znacznie opóźnią termin rozpoczęcia przebudowy. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego zapewnili jednak, że inwestycja zostanie zrealizowana w latach 2016-2018, czyli tak, jak planowano.
- Dzięki naszej determinacji udało się wprowadzić zmianę oczekiwaną przez mieszkańców, którzy po przebudowie ulicy Bałtowskiej będą mogli poruszać się po komfortowej, trzypasmowej 9-metrowej jezdni. W celu poprawy bezpieczeństwa wybudowane zostaną również lewoskręty- dodał Zbigniew Duda.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.