przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
"Cantate Domino" świątecznie
25-01-2016, 09:15:56 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 487 czytań · Drukuj
"Cantate Domino" świątecznieW ubiegłą niedzielę w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej na Piaskach odbył się uroczysty koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru parafialnego Cantate Domino pod dyrekcją Andrzeja Budzińskiego.
W pierwszej części spotkania chór śpiewał przy akompaniamencie muzyki organowej swojego dyrygenta. W repertuarze znalazły się kolędy z różnych regionów świata, takie jak: "Adeste fideles", "O Święta Noc", "Serca ludzkie się radują", "Idzie na ziemię". Ta ostatnia została dopełniona grą na skrzypcach w wykonaniu młodej chórzystki, Renaty Kaczmarczyk.
Drugą część koncertu urozmaiciły utwory śpiewane a capella. Były to między innymi: "Przybieżeli do Betlejem", "Lulajże Jezuniu", "Dywnaja nowyna", "Nad Betlejem". Włoską kolędę "Skowronek" zaśpiewała solo najmłodsza chórzystka "Cantate Domino", ośmioletnia Ola Budzińska. Oryginalnego tonu nadała koncertowi żywa "Pastorałka góralska", którą publiczność miała przyjemność wysłuchać już na zakończenie. Ostatnią kolędę "Bóg się rodzi" chór zaśpiewał z udziałem przybyłych na spotkanie parafian.
Z roku na rok koncerty kolęd na Piaskach cieszą się coraz większym zainteresowaniem publiczności. Dzięki nim "każdy może mieć Betlejem w sercu". Mimo zimowej aury chóralne śpiewy zawsze rozgrzewają serca zgromadzonych i wprowadzają w bardzo ciepły nastrój. Tak samo było i tym razem. Za tę niezwykłą atmosferę wykonawcom dziękował proboszcz parafii, ks. prałat Zbigniew Wiatrek.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.