przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Gmina szykuje się na unijne środki
25-01-2016, 09:07:30 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 455 czytań · Drukuj
Gmina szykuje się na unijne środkiIstotnym elementem nowego budżetu gminy Ostrowiec są zadania inwestycyjne, które mają być dofinansowane ze środków unijnych. Prezydent Jarosław Górczyński twierdzi, że miasto jest przygotowane na pozyskanie pieniędzy.
Gmina Ostrowiec ma ambitne plany w zakresie przyciągnięcia środków unijnych. Opracowany jest plan szeregu inwestycji, które mają być dofinansowane.
- Jest to program praktycznie we wszystkich obszarach działalności gminy, począwszy od transportu miejskiego, dróg, terenów inwestycyjnych, rewitalizacji terenów zdegradowanych, szkolnictwa, aż po Ostrowiecki Browar Kultury- mówi prezydent Jarosław Górczyński.
Za jedno z ważniejszych przedsięwzięć można uznać rewitalizację obszarów miejskich, która zakłada między innymi budowę zadaszenia części placu targowego z pomieszczeniami socjalnymi, możliwością zainstalowania odnawialnych źródeł energii oraz instalacjami elektrycznymi, odwodnieniem, przyłączem wody, kanalizacją sanitarną oraz przystosowaniem infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych. W planach jest ponadto utworzenie placu targowego z parkingiem wraz z odwodnieniem i oświetleniem o łącznej powierzchni ok. 12.000 m2.
Gmina nadal będzie inwestować w nowe tereny inwestycyjne. Unijnym wsparciem mają zostać objęte przedsięwzięcia polegające na kompleksowym uzbrojeniu terenu pod działalność gospodarczą, a wsparciem objęte zostaną zadania dotyczące uporządkowania i przygotowania terenów.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.