przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Promowali życie bez uzależnień
12-01-2016, 20:04:40 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 447 czytań · Drukuj
Promowali życie bez uzależnieńPod koniec grudnia odbył się kolejny już Salonik Dyskusyjny pod hasłem "Podaj dalej - dobro powraca". Spotkanie, którego adresatami byli uczniowie gimnazjów, pedagodzy, opiekunowie świetlic środowiskowych i przedstawiciele instytucji na rzecz młodzieży, stało się okazją do podsumowania działalności punktów konsultacyjnych ds. przeciwdziałania uzależnieniom, jakie funkcjonowały w ostrowieckich placówkach edukacyjnych dzięki środkom z budżetu gminy.
Uczestnicy spotkania na wstępie zapoznali się z najnowszymi danymi dotyczącymi uzależnień, które - jak podkreślił Łukasz Niewczas ze Świętokrzyskiego Centrum Profilaktyki i Edukacji - nie napawają optymizmem.
- Doniesienia medialne potwierdzają, że zjawisko ma charakter rozwojowy. Polska staje się nie tylko rynkiem tranzytowym, ale też rynkiem docelowego odbiorcy. Ofiarami nader często staje się młodzież. Warto więc jak najczęściej rozmawiać o możliwościach minimalizowania szkód - apelował Ł. Niewczas.
Jak na Salonik przystało, była również prezentacja karier ludzi, którym "chciało się chcieć". Tym razem o swojej ścieżce zawodowej opowiadali samorządowiec Barbara Domagała i lekarz psychiatra Grzegorz Szaginian, którzy uświadomili młodym ludziom, że praca w samorządzie może być ciekawa, a wizyta u psychiatry to nie wyrok, lecz szansa.
W ramach Saloniku zorganizowano również kilka stoisk. Promowano na nich życie bez uzależnień, rozdając ulotki własne i pozyskane z Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii oraz Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Harcerze i rękodzielnicy z kolei pokazywali, jak można konstruktywnie i przyjemnie, zgodnie z zainteresowaniami spędzić wolny czas.
- Rozmawialiśmy z młodzieżą o alternatywie dla dopalaczy, innych substancji psychoaktywnych i uzależnień czynnościowych. Mówiliśmy też o znaczeniu świadomych wyborów edukacyjno-zawodowych - informuje Katarzyna Sobczyk z ostrowieckiej ARL.
Klimatu spotkaniu nadał występ przedstawicielki Zespołu Ludowego "Kunowianie" oraz wystawa prac uczennic PG nr 5.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.