przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Szpital z lądowiskiem i nowym SOR
12-01-2016, 11:24:17 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 588 czytań · Drukuj
Szpital z lądowiskiem i nowym SORNie tak dawno Szpital Powiatowy w Ostrowcu świętował jubileusz pół wieku istnienia. Placówka, która, jak podkreślali zgodnie niemal wszyscy uczestnicy spotkania, w ostatnich latach rozwinęła się, unowocześniła, przygotowuje się do kolejnych wyzwań. Będą to rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i budowa lądowiska dla helikopterów.
Gotowa jest już dokumentacja projektowa rozbudowy szpitala o nowy pawilon, w którym będzie się mieścił SOR. Dyrektor lecznicy przekonuje, że powiększenie istniejącej bazy lokalowej jest konieczne.
- Wraz ze wzrostem usług medycznych szpital dla zapewnienia możliwości świadczenia ich swoim pacjentom potrzebuje nowych powierzchni dla tworzonych pracowni specjalistycznych czy wręcz całych oddziałów. Dzięki nowemu pawilonowi, w którym będzie zlokalizowany Szpitalny Oddział Ratunkowy, pomieszczenia, które obecnie zajmuje, zostaną zagospodarowane przez nowe poradnie: neurologiczną, ortopedyczną, chirurgiczną i okulistyczną- mówi Jarosław Seweryński, dyrektor Szpitala Powiatowego w Ostrowcu.
Dzięki rozbudowie w lecznicy utworzony zostanie Oddział Gastroenterologii.
Zakładana powierzchnia nowego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego jest dwukrotnie większa od tej, którą zajmuje obecnie SOR.
- Zostanie zwiększona ilość gabinetów konsultacyjnych oraz zostanie utworzona wielostanowiskowa sala obserwacyjna. Szczególny nacisk kładziony jest na zorganizowanie stanowisk wstępnej intensywnej terapii. Zostaną rozdzielone trakty komunikacyjne dla pacjentów samodzielnie zgłaszających się do SOR i pacjentów przywożonych przez pogotowie ratunkowe- dodaje dyrektor szpitala.
Nowy pawilon zostanie połączony z obecnym budynkiem na poziomie parteru, co pozwoli na sprawną komunikację SOR z pozostałymi oddziałami szpitalnymi i pracowniami diagnostycznymi.
Plany rozbudowy szpitala zakładają także budowę na dachu pawilonu C lądowiska dla śmigłowców ratunkowych. Projektowane lądowisko będzie przystosowane do wykonywania operacji lotniczych zarówno w porze dziennej jak i nocnej. Dla zapewnienia bezpieczeństwa wykonywania lotów przewiduje się montaż nowoczesnych systemów wspomagających pilota min. systemu HAPI. Z uwagi na lokalizację lądowiska jeden z istniejących szybów windowych zostanie przedłużony do poziomu płyty lądowiska oraz dodatkowo będzie wydłużona klatka schodowa stanowiąca drogę ewakuacyjną.
Dyrektor Seweryński zapowiada, że te pionierskie wyzwania będą realizowane jednocześnie. Szpital ubiega się o dofinansowanie unijne i może liczyć na 8 mln zł wsparcia.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.