przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Mieszańcy zablokowali inwestycję
26-12-2015, 09:01:58 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 802 czytań · Drukuj
Mieszańcy zablokowali inwestycjęPod naciskiem mieszkańców osiedli Częstocice i Hutnicze firma Evoltaica zrezygnowała z uruchomienia zakładu na terenie dawnej cukrowni.
Od blisko roku na terenie "starego zakładu" działalność prowadzi spółka Evioltaica. Zakład zajmuje się przetwarzaniem tworzyw sztucznych na granulat. W spółce zatrudnienie ma 60 osób. Identyczną działalność kielecka firma zamierzała uruchomić na terenie dawnej cukrowni. Gdy tylko pojawiła się informacja o planach uruchomienia zakładu, nie trzeba było długo czekać na reakcję mieszkańców. W kilka dni pod pismem, w którym kategorycznie sprzeciwiają się budowie zakładu, podpisało się blisko 800 osób- z osiedli Hutnicze i Częstocice.
W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie z mieszkańcami. Miało ono bardzo burzliwy przebieg, ponieważ obecni zdecydowanie wypowiadali się za tym, aby nie uruchamiano nowego zakładu w ich dzielnicy.
- Nie chcemy, żeby coś nas truło. Dlaczego nie otworzycie w innej części miasta- padały najczęściej argumenty.
Przedstawiciele spółki próbowali przekonać, że ich działalność nie będzie szkodziła zdrowiu i nie zagraża środowisku.
- Teren dawnej cukrowni to działki inwestycyjne, co wynika zresztą z planu zagospodarowania przestrzennego. To nie są tereny przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe- mówiła Monika Majcher, prezes spółki Evoltaica. - Dowiedziałem się, że tam też będzie utylizacja. Nie pozwolę, żeby taki zakład powstał w Częstocicach. Opinia profesora z uniwersytetu w Poznaniu jest taka, że nie wolno pozwolić, aby takie zakłady były budowane wśród zabudowy, tylko na obrzeżach miasta. Nie pozwolimy na taki zakład- mówił w imieniu mieszkańców radny Włodzimierz Sajda.
Wobec tak olbrzymiego sprzeciwu prezes kategorycznie stwierdziła, że nie chcą już inwestować.
- Ludzie się boją, nie chcą przyjąć wiedzy, stanu faktycznego. Żyją w przekonaniu, że ten zakład będzie najgorszym rozwiązaniem. Nie będę nikogo na siłę uszczęśliwiać. To miał być bliźniaczy zakład do takiego, który działa od ubiegłego roku. Jakbyśmy uruchomili cztery hale, to byłoby prawie 300 miejsc pracy- skwitowała Monika Majcher.
W 2011 roku planowana była budowa biogazowi na terenie po dawnej cukrowni. Mieszkańcy Częstocic i osiedla Hutniczego również zablokowali inwestycję.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.