przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Gmina inwestuje w działki
15-12-2015, 09:13:41 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 469 czytań · Drukuj
Gmina inwestuje w działkiNiedawno gmina Ostrowiec nabyła 16-hektarową działkę przy ulicy Bałtowskiej pod inwestycje. Na zakup kolejnych 4hektarów w jej sąsiedztwie zgodzili się radni.
- Gmina w licytacji komorniczej nabyła 16-hektarową działkę za milion 808 tys. zł- informuje prezydent Jarosław Górczyński. - Teren położony jest przy ulicy Bałtowskiej i będzie przeznaczony pod inwestycje w przemysł i produkcję. Położony jest w sąsiedztwie bezpośrednim Huty Celsa Ostrowiec, więc nie będzie protestów mieszkańców.
Teren zasobnie uzbrojony i podzielony na mniejsze działki. Prezydent jednak zaznacza, że ostateczny podział geodezyjny zostanie dokonany pod konkretne potrzeby nabywców. Gmina będzie się ubiegać o środki unijne na przygotowanie terenu do sprzedaży. Trzeba go uzbroić, wytyczyć i zbudować wewnętrzne drogi dojazdowe. Szacunkowy koszt inwestycji na jednym hektarze to 200-500 tys. zł.
- Miasto będzie jako jedno z pierwszych ubiegać się o tego typu wsparcie finansowe. Jest to największa działka inwestycyjna, jaką dysponuje gmina. Jestem przekonany, że w tej części województwa jedna z największych- przyznaje Jarosław Górczyński.
Radni na nadzwyczajnej sesji zgodzili się, aby gmina kupiła kolejne 4 hektary.
- Mamy do dyspozycji 20-hektarowy areał proinwestycyjny. Często podczas rozmów z inwestorami słyszę, że gmina nie ma atrakcyjnych terenów. W tej chwili możemy powiedzieć, że mamy- uzupełnia prezydent J. Górczyński.
Prezydent nie ukrywa, że teren przy Bałtowskiej zostanie włączony do obszaru Specjalnej Strefy Ekonomicznej ,,Starachowice" Podstrefa Ostrowiec Świętokrzyski.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.