przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Prezes SM "Hutnik" odwołany
24-11-2015, 10:11:01 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 1221 czytań · Drukuj
Prezes SM "Hutnik" odwołanyRada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej "Hutnik" odwołała prezesa Andrzeja Zielińskiego. Do czasu wybrania nowego spółdzielnią kieruje dotychczasowy zastępca Marek Zborowski. Zmiana odbyła się w bardzo trudnym momencie, bowiem z końcem roku upływa termin spłaty 15 mln zł syndykowi.
W przededniu ważnych rozstrzygnięć dotyczących spłaty syndykowi 15 mln zł zadłużenia Rada Nadzorcza postanowiła odwołać Andrzeja Zielińskiego z funkcji prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej "Hutnik".
- Daliśmy upoważnienie prezesowi do prowadzenia rozmów z Radą Wierzycieli i syndykiem. Mieliśmy zastrzeżenia do ich wyników. Uznaliśmy, że rozmowy nie idą w dobrym kierunku- mówi Eugeniusz Stępień, który od kilku dni jest pełniącym obowiązki wiceprezesa spółdzielni, a wcześniej był przewodniczącym Rady Nadzorczej.
Za przykład złej pracy byłego już prezesa podaje sprawę kredytu, na który zgodziło się Walne Zgromadzenie w czerwcu. Prezes został zobowiązany do zaciągnięcia 2 mln zł, które łącznie z 500 tys. zł oszczędności spółdzielnia miała przekazać syndykowi na poczet długu. Reszta z 15-milionowego zadłużenia miała zostać anulowana.
- Prezes był zobowiązany do pewnych ruchów, o których powinien informować Radę Nadzorczą. Prezes nie wykonał zaleceń Rady Nadzorczej i nie potrafił udokumentować, dlaczego tego nie zrobił. Mieliśmy spotkanie w ubiegłym miesiącu, powtórzyliśmy zastrzeżenia. Powiedział swoje zdanie i myślał, że jest najważniejsze. Doszliśmy do wniosku, że Rada została postawiona pod murem. A przecież takie zaufanie miał prezes przez tyle lat- mówi wiceprezes spółdzielni.
Eugeniusz Stępień zaznacza jednak, że Rada Nadzorcza nie miała zastrzeżeń do spraw ekonomicznych i działalności spółdzielni pod względem finansowym.
Do momentu wyboru prezesa w drodze konkursu obowiązki prezesa pełnić będzie Marek Zborowski, dotychczasowy wiceprezes.
Zmiana władz spółdzielni w żaden sposób nie rozwiązała problemu z niespłaconym zadłużeniem wobec syndyka.
Jest propozycja, która zostanie przestawiona mieszkańcom na Nadzwyczajnym Walnym w połowie stycznia.
- Spółdzielnia daje syndykowi 63 mieszkania, na których już ciążą wyroki o eksmisję plus 500 tys. zł i spisuje ugodę o niwelację pozostałego długu. Gmina deklaruje odkupienie mieszkań od syndyka. Moim zdaniem jest to bardzo dobra propozycja prezydenta Górczyńskiego. To będzie z korzyścią dla nas. Mieszkańcy muszą zadecydować, czy zgadzają się na pozbycie majątku spółdzielni- dodaje pełniący obowiązki wiceprezesa SM "Hutnik".
Z kolei na odkupienie mieszkań od syndyka musi wyrazić zgodę Rada Miasta. Ostateczne rozstrzygnięcia, co dalej z długiem spółdzielni, zapadną dopiero w styczniu.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.