przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Nagrodzeni za kulturę
17-11-2015, 10:32:58 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 549 czytań · Drukuj
Nagrodzeni za kulturęKoncert Grupy "MoCarta" towarzyszył inauguracji nowego sezonu kulturalnego 2015/2016 w Ostrowcu. Podczas uroczystości tradycyjnie wręczono nagrody prezydenta miasta w dziedzinie kultury. W tym roku odebrali je artysta plastyk Tadeusz Szypowski za długoletnią pasję twórczą i osiągnięcie mistrzowskiego poziomu oraz nieocenione zasługi dla ostrowieckiego środowiska plastycznego, a także świetnie zapowiadający się pianista Jakub Kitowski w uznaniu wirtuozerskiego talentu i zaprezentowania miasta na krajowych i światowych scenach koncertowych
Poniedziałkowa impreza, która zgromadziła w sali widowiskowej kina "Etiuda" liczne grono lokalnych artystów, działaczy i miłośników kultury, a także przedstawicieli władz samorządowych i parlamentarzystów, rozpoczęła się występem Grupy "MoCarta". Kwartet smyczkowy zaprezentował fragmenty programu "Ale Czad", czyli muzycznego zapisu podróży po świecie z przymrużeniem oka.
Po dawce niebanalnego humoru i popisów instrumentalnych prezydent Jarosław Górczyński podsumował miniony rok kulturalny, uznając go za obfitujący w wiele ciekawych imprez i wydarzeń.
- W ostatnich miesiącach wyraźnie zarysowały się nowe, obiecujące trendy, które jak sądzę zaowocują na trwałe ożywieniem życia kulturalnego w mieście. Odrodziła się tradycja organizowania dużych imprez o artystycznym i rozrywkowym charakterze na stadionie KSZO, dziedzińcu Saskich oraz ostrowieckim Rynku. Nowe tchnienie w społeczno-kulturalne życie Ostrowca wniósł ustanowiony w tym roku po raz pierwszy budżet obywatelski, obejmujący także finansowanie zadań z obszaru kultury. Wiele zawdzięczamy też związanym z naszym miastem niepublicznym szkołom artystycznym, podejmującym przedsięwzięcia urozmaicające krajobraz kulturalny Ostrowca oraz prężnie działającym stowarzyszeniom - mówił J. Górczyński, przypominając zgromadzonym o sukcesach, jakie odnieśli w minionym sezonie rockmani z grupy "Big Queens", tancerka Klaudia Sadło, debiutująca pisarka Agnieszka Opolska czy związana z Klubem Literackim "Aspekt" Bożena Gniazdowska, a także laureaci tegorocznej nagrody prezydenta - artysta plastyk Tadeusz Szypowski oraz pianista Jakub Kitowski.
Przedstawiciele dwóch pokoleń - w blasku fleszy i salwie oklasków - odebrali zaszczytne wyróżnienie oraz podziękowania za twórczą promocję miasta.
Oprócz nagród dla artystów były też kwiaty, podziękowania i życzenia dla dyrektorek miejskich instytucji kultury - Elżbiety Baran z MCK, Elżbiety Pomiankiewicz z MBP i Jolanty Chwałek z BWA.
Podczas uroczystości przedstawiono także plany na najbliższe inwestycje w kulturę. Jak podkreślił J. Górczyński, trwają przygotowania do aplikacji o środki z RPO na przebudowę Ostrowieckiego Browaru Kultury, która mogłaby się rozpocząć już w 2017 r.
- Kolejnym ważnym zadaniem inwestycyjnym będzie zadaszenie amfiteatru w Parku Miejskim, co poprawi komfort uczestnictwa w odbywających się tam od pięciu lat wydarzeniach kulturalnych. Podejmiemy również kroki zmierzające do jak najszybszej realizacji Centrum Tradycji Hutnictwa, które ma powstać w należących do MCK budynkach przy ul. Świętokrzyskiej - zapewniał prezydent Górczyński, życząc wszystkim twórcom i artystom, niezależnie od uprawianej przez nich dziedziny sztuki oraz pracownikom, działaczom i odbiorcom kultury w mieście, aby rozpoczynający się sezon był przełomowy, pełen niezapomnianych wrażeń, emocji i wzruszeń.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.