przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
W CKU będą szkolić szwaczki
11-11-2015, 08:23:56 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 889 czytań · Drukuj
W CKU będą szkolić szwaczkiOstrowieckie Centrum Kształcenia Ustawicznego prowadzi nabór na bezpłatny, dziesięciomiesięczny kwalifikacyjny kurs zawodowy "wykonywanie usług krawieckich". To odpowiedź na potrzeby rynku pracy, a szczególnie ostrowieckich przedsiębiorców z branży odzieżowej, którzy gotowi są zatrudniać osoby z odpowiednimi umiejętnościami.
- Chciałabym szczególnie zaapelować do osób borykających się z brakiem pracy, aby podjęli kształcenie na tym kursie, bo jego odbycie jest gwarantem zatrudnienia. Wystarczy chcieć się zapisać i z zaangażowaniem uczestniczyć w zajęciach teoretycznych i praktykach zawodowych. Szwaczka czy krawcowa to dziś atrakcyjny fachowiec na rynku pracy. Wzrasta ranga tego zawodu i nie jest on bardziej obciążający od innych - podkreślała dyrektor CKU, Aneta Pierścińska-Maruszewska, podczas piątkowej konferencji prasowej.
Pomoc w realizacji przedsięwzięcia zadeklarowały ostrowieckie firmy szyjące odzież, u których kursanci będą mieli okazję zdobywać praktyczne doświadczenie, a w przyszłości liczyć na etat. Ich przedstawiciele nie ukrywają, że obecnie, gdy krajowe krawiectwo przeżywa prawdziwy boom, brak wykwalifikowanych pracowników ogranicza możliwości produkcyjne, dlatego już dziś są gotowi zapewnić miejsca w swoich przedsiębiorstwach, tym którzy zdobędą fach.
- Jestem właścicielem niewielkiej firmy "Grawin Plus" specjalizującej się w odzieży damskiej. W tej chwili wykonujemy m.in. przeszycia dla "Mohito" i potrzebuję zwiększyć zatrudnienie. Na moje ogłoszenie w lokalnej prasie i PUP niestety do tej pory nikt nie odpowiedział, bo na ostrowieckim rynku pracy brak wolnych szwaczek. Z tym większym entuzjazmem przyjąłem inicjatywę CKU, bo osobom, które kiedyś miały coś z szyciem do czynienie potrzeba odpowiedniego przeszkolenia. Wówczas na pewno nie będą bezrobotne - zapewnił Winicjusz Pawełczak.
- Ostrowiec słynie z tradycji szwalniczych i my chcemy je podtrzymywać. Jest ku temu świetna okazja, bo miasto i region znowu staje się zagłębiem krawiectwa. Niestety większość osób z doświadczeniem znalazło zatrudnienie w powstających szybko nowych firmach. Trzeba więc uzupełniać kadrę, ale nie bardzo jest kim. Naszą firmę znacznie ograniczają braki personalne. Dziś chętnie zatrudnilibyśmy co najmniej 20 szwaczek - przyznał Grzegorz Bednarski, prezes PHP Lancer Fashion, które działa na rynku od blisko 10, specjalizując się w koszulach męskich.
Podobne zapotrzebowanie zgłosił Grzegorz Kłapcia, właściciel firmy "Modex".
- Istniejemy od pięciu lat, systematycznie zwiększam zatrudnienie, załoga liczy teraz około sto osób i wciąż poszukuję nowych pracowników. Patrząc na program tego kursu, mogę powiedzieć, że dobrze on wróży dla mnie jako pracodawcy, bo kształci w szerokiej branży odzieżowej i pozwoli absolwentom na znalezienie zatrudnienia w różnych działach. U mnie z pewnością będą mile widziani - zapewnił G. Kłapcia, podkreślając, że jest w stanie zaoferować kursantom umowę o pracę.
W inicjatywę, podjętą przez CKU włączy się również Powiatowy Urząd Pracy.
- Od trzech lat obserwuję znaczny wzrost zapotrzebowania na zawodowe szwaczki, tymczasem od kilku dekad nie ma szkoły, która kształciłaby w tym kierunku. Bardzo cieszę się, że tą lukę w edukacji postanowiło wypełnić Centrum Kształcenia Ustawicznego i że zaproponowany przez placówkę kurs będzie szkoleniem od podstaw. Myślę, że jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zainwestować w siebie i zapewnić sobie stabilną przyszłość - stwierdził Paweł Płatek z ostrowieckiego PUP.
Wszyscy zainteresowani udziałem w kursie powinni niezwłocznie odwiedzić CKU. Zajęcia ruszą w lutym.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.