przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Znikający chodnik
03-11-2015, 10:25:39 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 795 czytań · Drukuj
Znikający chodnikPrzy alei Jana Pawła II powstał nowy chodnik. Po kilku dniach został rozebrany. Zdezorientowani mieszkańcy pytają, co się stało.
Jednym z elementów przebudowy ulicy Chrzanowskiego była poprawa warunków komunikacyjnych na odcinku alei Jana Pawła II. Powstała nowa zatoczka autobusowa, od strony ulicy Stawki na wysokości apteki. Tuż za nią wybudowano chodnik. Po kilku dniach ciąg pieszy został rozebrany.
- Podczas przebudowy wybudowaliśmy zatoczkę dla autobusów. Żeby usprawnić ruch na tym odcinku, musieliśmy cofnąć się z istniejącym chodnikiem. Wycofaliśmy się na teren spółdzielni- potwierdza starosta Zbigniew Duda.
Spółdzielnia Mieszkaniowa "Krzemionki", której działka została zagospodarowana pod chodnik, przyznaje, że to na jej zlecenie został on rozebrany.
- Zauważyliśmy, że inwestycja, która jest realizowana przez starostwo powiatowe, niebezpiecznie zbliżyła się do granic naszej działki. Pracownicy spółdzielni sprawdzili i wystąpiliśmy z pismem do starostwa, że nastąpiło przekroczenie granic. Kawałek naszego terenu zabrano pod tę inwestycję. Starostwo to potwierdziło. Starostwo wystąpiło do spółdzielni, aby ten kawałek mu odsprzedać. Odpowiedzieliśmy, że nie możemy, bo każda sprzedaż wymaga zgody Walnego Zgromadzenia. A Walne będzie dopiero w przyszłym roku. Zgłosiliśmy sprawę do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Odbyły się oględziny i chodnik został rozebrany- mówi z kolei Marzena Gos, prezes SM "Krzemionki".
W starostwie nie kryją zdziwienia, dlaczego nie doszło do ugody i chodnik został rozebrany. Mieszkańcy też nie rozumieją tych przepychanek, w konsekwencji których koło ruchliwej jezdni jest chodnik szerokości kilkudziesięciu centymetrów i nie ma szans, by dwie osoby się na nim wyminęły.
- Jeżeli spółdzielnia, czyli grupa zrzeszająca mieszkańców występuje niekoniecznie w ich interesie, to nie rozumiem tego. Myślę, że o ten chodnik mieszkańcy zapytają zarząd na Walnym. Jeżeli nie, ja sam zapytam, bo jestem mieszkańcem tej spółdzielni- dodaje starosta.
Chodnik na tym odcinku będzie, ale najpierw powiat musi wywłaszczyć grunt na podstawie specustawy. Nim nowy ciąg powstanie, piesi mogą chodzić bezpiecznie po zatoczce autobusowej, która została odgrodzona od jezdni słupkami i nie jest użytkowana przez pojazdy.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.