przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Sukces ostrowieckiej oświaty
03-11-2015, 10:18:38 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 568 czytań · Drukuj
Sukces ostrowieckiej oświatyKatarzyna Dryjas - dyrektor ostrowieckiego PP nr 16 zdobyła tytuł Super Dyrektora Przedszkola w drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Super Dyrektor, organizowanego przez miesięcznik "Dyrektor Szkoły", kwartalnik "Przed Szkołą" oraz wydawnictwo Wolters Kluwer. W gronie 13 nominowanych do nagrody głównej znalazła się również kierująca ZSP nr 2 Katarzyna Goworek.
W konkursie wybór zwycięzcy przebiega dwustopniowo. Najpierw jury złożone z członków kolegium redakcyjnego "Dyrektora Szkoły" z uwagą analizuje wszystkie nadesłane zgłoszenia i wybiera grupę nominowanych do tytułu Super Dyrektor w dwóch kategoriach - przedszkola i szkoły. Następnie do obrad przystępuje Kapituła Konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. Małgorzaty Żytko z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego i wyłania zwycięzcę. W tym roku w kategorii przedszkola tytuł ten otrzymała dyrektor ostrowieckiej "szesnastki" - Katarzyna Dryjas.
- Pani dyrektor stworzyła, wraz ze swoim zespołem, oryginalną koncepcję pracy przedszkola, które stało się miejscem aktywnego zdobywania różnorodnych doświadczeń i budowania kapitału społecznego wokół edukacji najmłodszych. Powstała przestrzeń edukacyjna nawiązująca w swoich założeniach do progresywizmu, sprzyjająca rozwijaniu aktywności, ale i samodzielności, odpowiedzialności i wiary w możliwości dzieci - mówiła prof. Żytko, uzasadniając przyznanie tytułu Super Dyrektora Przedszkola Katarzynie Dryjas.
Warto dodać, że w gronie nominowanych do nagrody głównej w kategorii "szkoły" znalazła się Katarzyna Goworek - dyrektor ostrowieckiego ZSP nr 2.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.