przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Ćwiczą kondycję i charakter
14-10-2015, 08:16:54 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 532 czytań · Drukuj
Ćwiczą kondycję i charakterTrenują w ciszy i spokoju, w małych, kameralnych grupach, tak, by każdy miał bliski kontakt z instruktorem. Nie dla medali i sławy, lecz dla doskonalenia samych siebie. Mowa o członkach sekcji karate tsunami, która działa w Ostrowcu nieprzerwanie od 22 lat.
- Karate tsunami rozwija wszechstronnie wszystkie cechy motoryczne młodego organizmu oraz zapobiega powstawaniu wad postawy, jakże częstych wśród naszych pociech. Uprawianie tej sztuki walki sprawia, że pozbywamy się nieprawidłowych nawyków nabytych wskutek życia cechującego współczesną cywilizację. Należą do nich m.in. upośledzenia aparatu ruchowego i oddechowego, a także zahamowania psychiczne i charakterologiczne - mówi instruktor Grzegorz Pietrzyk ze Stowarzyszenia "Bez Pardonu", zajmującego się głównie upowszechnianiem sportu w mieście.
Ostrowiecka sekcja jest jedyną w mieście, w której naucza się walki pod kątem stosowania jej w warunkach ulicznej napaści. Instruktorzy główną rolę przywiązują do nauki obrony w sytuacjach, w których trzeba się oprzeć napastnikowi.
- Jest rzeczą oczywistą, że warunki walki na macie nie odzwierciedlają warunków walk realnych, a wręcz przeciwnie: uczą nieprawidłowych nawyków, które nie są przydatne w prawdziwej walce - twierdzi G. Pietrzyk.
Sekcja jest otwarta na współpracę z każdym, kto chce poznać tajniki karate tsunami, a także umieć odnaleźć się w sytuacji zagrożenia. Oferuje bezpłatny trzymiesięczny kurs samoobrony z możliwością kontynuowania zajęć. Zainteresowani mogą liczyć na naukę obrony przed różnymi typami ataków - uchwytami, obchwytami, uderzeniami, kopnięciem, atakiem z użyciem noża, pałki i pistoletu - i w różnych pozycjach - stojąc, siedząc czy leżąc, a także systematyczne treningi poprawiające zdrowie i sylwetkę.
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 608-730-600, mejl taishi@vp.pl lub w siedzibie stowarzyszenia przy ul. H. Sienkiewicza 70 (budynek byłej PSP nr 4).
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.