przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Dyrektorzy stracili posady
05-10-2015, 18:08:23 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 1069 czytań · Drukuj
Dyrektorzy stracili posadyZarząd Powiatu odwołał dyrektorów Domów Pomocy Społecznej w Ostrowcu. To efekt kontroli, która ujawniła szereg zaniedbań. Starostwo zapowiada audyt zewnętrzny w obu placówkach.
Do starostwa docierały niepokojące sygnały o złym stanie budynków Domów Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej i w osiedlu Słoneczne, kiepskich warunkach bytowych pensjonariuszy i słabej opieki nad nimi, a także złym gospodarowaniem mieniem.
- Domy pomocy społecznej to ośrodki, które mają opiekować się ludźmi chorymi i bezradnymi. Dlatego szczególnie boli, jeśli błędy w zarządzaniu pojawiają się w takich placówkach i mogą dotykać pensjonariuszy- przyznał starosta Zbigniew Duda.
Zarząd Powiatu zadecydował o przeprowadzeniu doraźnej kontroli w obu domach pomocy społecznej. Zarówno w placówce przy ulicy Grabowieckiej jak i w osiedlu Słoneczne ujawniono szereg nieprawidłowości.
- Brak identyfikacji pacjentów, brak właściwego nadzoru nad osobami uzależnionymi od alkoholu, pluskwy w pokojach w domu w osiedlu Słoneczne, świadczenia fizykoterapii wykonywane na rzecz pracowników placówki i ich rodzin, nadużywanie zasobów placówek. W dniu kontroli w domu na Słonecznym dokonaliśmy zabezpieczenia dokumentów pod kątem przestrzegania kodeksu pracy. Trzy osoby, w tym dyrektor, nie złożyły podpisów na listach obecności- wylicza Paweł Walesic, koordynator w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu, któremu bezpośrednio podlegają DPS-y.
Ujawnione nieprawidłowości i nadużycia skłoniły Zarząd Powiatu do rozwiązania stosunku pracy z dyrektorami obu placówek, z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia. Do czasu wyłonienia nowych DPS-ami kierują oddelegowani pracownicy powiatu.
- Lada dzień rozpocznie się bardziej szczegółowa kontrola. Biorąc pod uwagę dobro mieszkańców obydwu placówek, zdecydujemy się na przeprowadzenie audytu zewnętrznego- powiedział wicestarosta Eligiusz Mich.
Ostatnia kontrola w Domu Pomocy Społecznej w osiedlu Słoneczne została przeprowadzona półtora roku temu, po aresztowaniu poprzedniego dyrektora.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.