przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Wielkie porządki na SOR
29-09-2015, 09:28:36 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 695 czytań · Drukuj
Wielkie porządki na SORPacjenci przychodzący do szpitala będą mile zaskoczeni zmianami na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Na izbie przyjęć jest pokój dla osób nietrzeźwych, na konsultacje lekarskie nie będzie się już czekać godzinami, podobnie jak na badania. Zmienia się też podejście personelu do pacjentów.
Wiele negatywnych opinii słyszy się na temat Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowcu. Pacjenci skarżą się na uciążliwą obecność osób pijanych, które zakłócają pracę i często przyjmowani są w pierwszej kolejności. Mają zastrzeżenia do zbyt długiego czasu na przyjęcie do szpitala, czy godzinne oczekiwanie na konsultację lekarską. Takie sytuacje mają być coraz rzadsze, bowiem od września została wprowadzona nowa organizacja pracy na Izbie Przyjęć.
- Udało się rozdzielić trzy strumienie pacjentów, które do tej pory nakładały się na siebie i stwarzały wrażenie wielkiego chaosu w SOR- mówi Jarosław Seweryński, dyrektor Szpitala Powiatowego w Ostrowcu.
Zmiany są rewolucyjne. Przede wszystkim z ogólnej izby zniknęły osoby nietrzeźwe. Nie będą już leżakowały godzinami na korytarzu i trzeźwiały. Specjalnie dla takich pacjentów utworzona została sala kontrolowanego trzeźwienia. Są tam trzy łóżka, całodobowa ochrona osobista, sanitariusze pilnują agresywnych pacjentów 24 godziny na dobę. Sala jest wyposażona w monitoring techniczny.
By skrócić czas oczekiwania pacjenci ze skierowaniami do szpitala oraz dzieci są przyjmowani na izbie przyjęć zlokalizowanej w korytarzu obok Oddziału Intensywnej Terapii. Dotychczasowa dziecięca izba przyjęć zaadaptowana została na przebieralnię wraz z węzłem sanitarnym. Pomieszczenia są schludne, czyste i zapewniają intymność.
Zmiany mają też skrócić czas przebywania pacjentów na SOR. Lekarz na przyjście z oddziału na konsultację do chorego na izbie przyjęć będzie miał maksymalnie 10 minut.
- Doskonale sobie zdaję sprawę z niezadowolenia pacjentów, którzy oczekują lepszego podejścia ze strony pracowników szpitala- przyznaje J. Seweryński.- Efektu zadowolenia pacjentów nie poprawi się w ciągu tygodnia czy miesiąca. To jest proces długi. Wymaga od nas wszystkich dodatkowego zaangażowania i zrozumienia, że jesteśmy tu tylko dlatego, bo pacjenci chcą przyjść do szpitala.
Dyrektor Seweryński przyznaje, iż to nie jest docelowe rozwiązanie. W planach jest budowa nowego pawilonu dla SOR. W niedługim czasie szpital będzie aplikował o środki z programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wraz z pawilonem ma powstać lądowisko, parking i droga dojazdowa.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.