przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Barańska do Sejmu, Bąk do Senatu
29-09-2015, 09:27:08 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 620 czytań · Drukuj
Barańska do Sejmu, Bąk do SenatuW sobotnie południe w Ostrowcu Św. odbyła się oficjalna prezentacja kandydatów do parlamentu z powiatu ostrowieckiego z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego. O mandat ubiegać się będą: Danuta Barańska - kierownik do spraw medycznych Centrum Ratownictwa Medycznego w Ostrowcu oraz Arkadiusz Bąk - wiceminister gospodarki.
- Serdecznie witam kandydatów z naszego regionu do Sejmu i do Senatu. Jest mi niezmiernie miło, że mogę dzisiaj uczestniczyć w inauguracji. Pani Danuta Barańska - kandydatka do Sejmu, a Pan Arkadiusz Bąk - kandydat do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej - mówi Jarosław Górczyński Prezydent Ostrowca Św.
Kandydaci mówili, dlaczego kandydują i co chcą robić w Parlamencie.
- Moje hasło wyborcze "W służbie ludziom". To jest to, co robię od ponad 30 lat. To jest taka moja misja życiowa, służę ludziom. Jestem lekarzem i w Parlamencie chciałabym pracować w tej dziedzinie, którą najlepiej znam. Chciałabym zmniejszyć kolejki do specjalistów, zmniejszyć kolejki do lekarza rodzinnego, postarać się, aby lepiej funkcjonowały szpitale- mówiła D. Barańska.
Z kolei Arkadiusz Bąk, zresztą bardzo słusznie podkreślił, że Parlament to nie jest miejsce dla emerytów.
- Często jestem pytany, dlaczego kandyduję do Senatu, a nie do Sejmu - mówi Arkadiusz Bąk.- Myślę, że to jest niezwykle istotny moment, żeby podkreślić, że chyba trochę szkoda w Polsce czasu, miejsca i pieniędzy na traktowanie którejkolwiek z izb Parlamentu jako miejsca emerytalnego, miejsca odpoczynku osób, które kończą swoją karierę polityczną. Polskie Stronnictwo Ludowe od dawna uważa, że Senat w obecnym kształcie i w obecnej roli nie jest w pełni wykorzystywany. Postulowaliśmy od zawsze zastąpienie Senatu Izbą Samorządową. Skoro nie jesteśmy w stanie zmienić tego w konstytucji w tym momencie, uważamy, że trzeba do Senatu wysyłać ludzi, którzy mają kontakt z samorządnością, którzy są aktywni. Potrzebujemy na pewno wyciągnięcia wniosków z poprzednich wyborów, kiedy na 16 mandatów parlamentarnych 2 oddaliśmy walkowerem osobom spoza województwa. Deklarowały wówczas miłość do naszego województwa, że będą dla nas pracować, a wszyscy wiemy, jak to się skończyło. Kiedyś słowo senator w naszej kulturze i tradycji znaczyło coś naprawdę godnego. Dzisiaj oznacza osobę, która jest absolutnie nieaktywna. W jaki sposób to zmienić? Najprościej - zmieniając ludzi.
SR
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.