UWAGA:
Bieżące wiadomości
Pół Orlen Ligi przy Świętokrzyskiej
22-09-2015, 10:18:55 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 475 czytań · Drukuj
Pół Orlen Ligi przy ŚwiętokrzyskiejW Hali Sportowo - Widowiskowej KSZO rozegrany został trzydniowy towarzyski turniej piłki siatkowej z udziałem pięciu zespołów Orlen Ligi. Obok KSZO ostrowieckim kibicom zaprezentowały się siatkarki Budowlanych Łódź, Sk Bank Legionovia Legionowo, BKS Aluprof Bielsko-Biała i Developres SkyRes Rzeszów.
Mecze rozgrywane były do trzech pełnych setów, bez względu na wynik. Za każdy wygrany set przyznawany był jeden punkt. Taka punktacja najlepiej "leżała" drużynie z Legionowa, która dzięki zdecydowanej postawie w każdym secie po dwóch dniach imprezy wyraźnie prowadziła w turniejowej tabeli. Szale turniejowego zwycięstwa mogły w niedzielę przechylić jeszcze na swoją korzyść siatkarki z Bielska-Białej. Dwa zwycięstwa (po 3:0) nad Legionovią oraz gospodarzami (mecze zakończyły się po zamknięciu gazety) mogły dać triumf w całym turnieju właśnie zespołowi BKS Aluprof. Dla trenera KSZO konfrontacja z mocnymi zespołami to kolejna okazja do zgrywania całkowicie zmienionego w przerwie między sezonami zespołu. O ile zderzenie z tak uznanymi już na parkietach Orlen Ligi markami jak Budowlani Łódź i Legionovia trudno zaliczyć na plus, choć łodziankom udało się urwać seta, to mecz z Developresem Rzeszów mógł już zadowolić nie tylko Dariusza Parkitnego, ale również ostrowieckich kibiców. Wygrana w stosunku 3:0 nad zespołem, z którym prawdopodobnie przyjdzie w zbliżającym się sezonie bić o jak najwyższe miejsce w dolnej strefie tabeli, może napawać optymizmem.
Wyniki:
KSZO Ostrowiec Św. - Budowlani Łódź 1:2 (12:25, 25:16, 19:25)
KSZO: Polak, Ściurka, Bednarek, Szczygioł. Brzóska, Piotrowska, Bulbak (L) oraz Korabiec (L), Pieczka, Szpak, Dybek, Mielczarek, Wójcik.
Developres SkyRes Rzeszów - BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:2 (16:25, 16:25, 25:23)
Sk bank Legionovia Legionowo - KSZO Ostrowiec Św. 3:0 (25:17, 27:25, 25:18)
KSZO: Piotrowska, Szpak, Ściurka, Wójcik, Pieczka, Brzóska, Bulbak (L) oraz Korabiec (L), Polak, Szczygioł, Dybek, Bednarek, Mielczarek.
SK bank Legionovia Legionowo - Budowlani Łódź 2:1 (18:25, 25:18, 25:16)
KSZO Ostrowiec Św. - Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:20, 25:20, 25:23)
KSZO: Polak, Bednarek, Ściurka, Dybek, Piotrowska, Szczygioł, Bulbak (L) oraz Szpak, Pieczka, Wójcik, Mielczarek, Brzóska.
Budowlani Łódź - BKS Aluprof Bielsko-Biała 2:1 (25:10, 20:25, 25:18)
Developres SkyRes Rzeszów - SK bank Legionovia Legionowo 0:3 (19:25, 19:25, 22:25)
W niedzielę rozegrane zostały jeszcze mecze BKS Aluprof Bielsko-Biała - SK bank Legionovia Legionowo, Budowlani Łódź - Developres SkyRes Rzeszów i BKS Aluprof Bielsko - Biała - KSZO Ostrowiec Św.
Już w najbliższą sobotę, 26 września od godziny 16 w Galerii Ostrowiec odbędzie się oficjalna prezentacja drużyny. Stowarzyszenie "KSZO-Maniacy", którego członkowie mocno zaangażowali się w przeprowadzenie imprezy, zapowiada wiele atrakcji. W październiku KSZO zagra w kolejnym towarzyskim turnieju, tym razem w Rzeszowie, gdzie oprócz gospodyń za rywalki będą miały mistrza Ukrainy Chimik Jużne (grał w Ostrowcu Św. przed dwoma tygodniami), wicemistrza Słowacji Volley UKF Nitra oraz Aluprof Bielsko-Biała i Pałac Bydgoszcz.