przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Inicjatywa ministra Bąka
22-09-2015, 10:08:34 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 758 czytań · Drukuj
Inicjatywa ministra BąkaW Ministerstwie Gospodarki miało miejsce spotkanie firmy Samsung Electronics z przedstawicielami świętokrzyskiego kuratorium oświaty, urzędu marszałkowskiego oraz specjalnej strefy ekonomicznej. Spotkanie zorganizował mieszkaniec Ostrowca wiceminister Arkadiusz Bąk, który zaproponował praktyczne wsparcie kształcenia zawodowego w regionie przez jedną z największych firm branży elektronicznej na świecie. Wszystko wskazuje na to, że do współpracy z firmą zostanie zaproszony ostrowiecki Zespół Szkół nr 3.
- Widząc, jak rozwija się kształcenie zawodowe na zachodzie Polski i jak to ułatwia przyciąganie inwestycji, szukam praktycznych sposobów na powtórzenie tego sukcesu u nas- mówi wiceminister Arkadiusz Bąk.- Samsung prowadzi bardzo ciekawe programy kształcenia jak "Mistrzowie kodowania", skierowany do dzieci w przedszkolach i kształceniu początkowym. Dla starszej młodzieży istnieją laboratoria jak Samsung LABO w Szczecinie i Wronkach. Dlaczego u nas nie miałyby powstać podobne projekty?
Przedstawiciel resortu gospodarki zaproponował Samsungowi zorganizowanie współudziału w nauce praktyki programowania, specjaliści z fabryki w Wielkopolsce będą przyjeżdżać na specjalne, regularne zajęcia i uczyć kodowania m.in. w nowym, przyszłościowym języku Taizen, który już niedługo wyprze Androida.
Pomysł wiceministra bardzo spodobał się w kuratorium, które zaproponowało szkoły do projektu pilotażowego. Wybór padł na jedno z najlepszych techników w regionie- Zespół Szkół nr 3, czyli popularny THM.
- Firma Samsung jest żywo zainteresowana pozyskiwaniem kadry do swoich zakładów. Szkoliłaby naszych uczniów, dzięki rozszerzeniu materiału uczniowie na sprzęcie tej firmy zdobywaliby dodatkowe uprawnienia, umiejętności, a później w wyniku rekrutacji najlepsi z nich mogliby pracować w dziale badawczym czy w dziale produkcyjnym. Mieliby możliwość pisać projekty związane z programowaniem sprzętu- mówi Czesław Golis, dyrektor ZS nr 3, który uczestniczył w spotkaniu w Warszawie.
Specjalna Strefa Ekonomiczna "Starachowice" wniesie do projektu organizację praktyk w przedsiębiorstwach na terenie województwa, a przedstawiciele urzędu marszałkowskiego zadeklarowali zaangażowanie Świętokrzyskiego Centrum Kształcenia Nauczycieli w rozwinięcie zajęć na cały region.
- Dzisiejszy rynek pracy wymaga specjalistów, kształcenia w określonym zawodzie. Dlatego chcemy zachęcić jak najwięcej młodzieży do zdobywania praktycznych zawodów. Dzięki temu znajdą lepszą pracę, a i wartość studiów na podbudowie dobrej wiedzy technicznej będzie dla nich jeszcze wyższa. Niedawno otworzyliśmy pierwszą klasę pod patronatem zakładów MAN w Starachowicach. Ogromne zainteresowanie w czasie rekrutacji tą właśnie klasą wskazuje, że to dobry kierunek. Mam nadzieję, że uda nam się przyciągnąć Samsunga do naszego projektu, ale że i inni zauważą potencjał świętokrzyskiego- podkreśla Arkadiusz Bąk.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.