przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
O hutnictwie w Ostrowcu
15-09-2015, 12:23:06 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 549 czytań · Drukuj
O hutnictwie w OstrowcuW piątek w Ostrowcu przedstawiciele branży metalowo - odlewniczej debatowali o możliwościach pozyskania funduszy unijnych z nowego unijnego rozdania.
Jednym z inicjatorów spotkania z przedstawicielami firm z branży metalowo - odlewniczej z północnej części województwa był członek Zarządu Województwa Kazimierz Kotowski, który mówiąc o możliwościach wsparcia ze środków unijnych tego sektora gospodarki, przypomniał że właśnie w tej części województwa są bardzo długie tradycje hutnicze, które należy kultywować i rozwijać.
- Są ludzie i podmioty przygotowani do realizacji tych zadań- przyznał Kazimierz Kotowski.- Będziemy chcieli informować ich o możliwości wsparcia przedsiębiorczości z RPO, będziemy mówić o tym jakie kierunki działań, typy wniosków mogą liczyć na pomoc unijną. Być może uda się przygotować duży projekt, który dostanie dofinansowanie z programów wdrażanych na szczeblu krajowym.
Przedstawiciele firm, którzy obecni byli na spotkaniu mieli możliwość skorzystać z wiedzy i doświadczenia kierownictwa Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach.
- Jesteśmy zadowoleni, że ta branża znalazła swoje dobre miejsce w strategii rozwoju województwa. Mamy nadzieję, że te działania które będą wdrażane pozwolą na maksymalne pozyskanie środków, z pożytkiem dla naszego województwa. Na terenie SSE jest bardzo mocna grupa z sektora metalowo - odlewniczego, ma bardzo silną pozycję- stwierdził z kolei Cezary Tkaczyk, prezydent Staropolskiej Izby Przemysłowo - Handlowej i zarazem prezes Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach.
- Na terenie naszego miasta jest 70 firm z branży metalowej i metalurgicznej. Te firmy łącznie zatrudniają około 3,5 tys. osób, więc z należytą powagą trzeba podejść do ich problemów. Uważam że takie spotkania to jest dobra inicjatywa, bo im więcej się dowiedzą, tym lepiej będą się mogli przygotować do nowej perspektywy środków unijnych. A przełoży się to na miejsca pracy- zaznaczył prezydent Ostrowca, Jarosław Górczyński.
Piątkowe spotkanie z pewnością nie było ostatnim, bowiem na przełomie roku ruszy nabór wniosków z dziedziny przedsiębiorczości.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.