przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
MPK ma coraz mniej czasu
07-09-2015, 10:08:41 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 533 czytań · Drukuj
MPK ma coraz mniej czasu- Dla mnie jako prezydenta jest priorytetem, aby nasz mieszkaniec, klient MPK był zadowolony. W pierwszej kolejności nacisk kładziemy na to, aby dostosować usługi miejskie do potrzeb mieszkańców Ostrowca- mówi na temat kondycji miejskiego przewoźnika Jarosław Górczyński.
Kilka miesięcy ma zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji na wypracowanie scenariusza wyjścia spółki z zapaści. Prezydent nie wyklucza, że po nowym roku usługi przewozowe może świadczyć zewnętrzny podmiot.
Kłopoty MPK nie zniknęły wraz z powołaniem nowego prezesa. Jarosław Kateusz, który od lipca szefuje gminnej spółce, ma trudne zadanie. MPK od nowego roku czekają zmiany, w jakim kierunku one pójdą, nikt tego nie wie. Prezydent potwierdza, że nadal są realne trzy scenariusze- ogłoszenie przetargu na usługi komunikacyjne, zawiązanie nowego podmiotu na bazie MPK bądź też niewprowadzanie nowej formy organizacyjnej, pod warunkiem że spółka wyjdzie z zapaści. Nie zakłada natomiast wariantu sprzedaży MPK.
- Prowadzę rozmowy z dużym potentatem na rynku komunikacji. Firma, która obsługuje komunikację w kilkunastu miastach, zasugerowała, że przy tym poziomie pieniędzy, jakie miasto płaci, komunikacja jest do utrzymania na bardzo wysokim poziomie i powinna być najlepszej jakości, a nie jest. Dane, jakie zostały przedstawione przez tę firmę pokazują, że rynek komunikacji w Ostrowcu jest jednym z najsłabszych w kraju. Te lata, które zaniedbaliśmy, ciężko jest nadrobić- mówi Jarosław Górczyński.
Prezydent uważa, że jednym z powodów tak złej sytuacji w MPK jest prywatna komunikacja. Nie sposób się nie zgodzić, bo to busy od kilku miesięcy załatwiają potrzeby mieszkańców ościennych gmin.
- Bardzo agresywnie weszła na rynek i wyparła MPK na życzenie MPK- uważa prezydent.
Nie bez znaczenia, szczególnie dla pasażerów, z których przecież "żyje" spółka, jest standard autobusów. Nie jest tajemnicą, że pozostawia on wiele do życzenia, a malowanie pojazdów na niewiele się zda. Są to tylko zabiegi kosmetyczne.
J. Górczyński przyznał, że gmina ma możliwość pozyskania na nowy tabor funduszy unijnych w perspektywie najbliższych lat, ale nie jest przesądzone, że będzie się o nie starała.
- Nie podejmę decyzji o zakupie, dopóki nie będę przekonany, że będą właściwie użytkowane lub wykorzystane, a sytuacja w spółce za pięć lat się nie powtórzy- przyznał prezydent.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.