przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
"0" wraca na trasę
31-08-2015, 10:27:57 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 638 czytań · Drukuj
"0" wraca na trasęMiejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Ostrowcu próbuje odbudować zaufanie pasażerów i pozycję na rynku transportowym. Ma temu służyć korekta rozkładu jazdy.
Zasadnicza nowość będzie polegać na wprowadzeniu linii "0". Będzie ona kursowała tak samo jak dotychczasowa "3", ale w przeciwnym kierunku. Takie rozwiązanie ma zapewnić płynną komunikację po największych osiedlach, placówkach oświatowych i instytucjach.
- Po analizach i konsultacjach z radami osiedlowymi, mieszkańcami, instytucjami doszliśmy do porozumienia i stąd propozycja nowej linii komunikacyjnej w Ostrowcu. Mieszkańcy muszą przygotować się na zmiany w rozkładzie jazdy wynikające z dostosowania komunikacji do realnych potrzeb pasażerów, ale i możliwości spółki- informuje prezydent Jarosław Górczyński.
Problemem też była niewystarczająca liczba kursów do szpitala. Od września autobusy linii "1" będą zajeżdżały pod lecznicę.
Poza wprowadzeniem "0" i wydłużeniem trasy "1" pasażerów czekają jeszcze inne zmiany. Z rozkładu linii "2" znikną kursy przez osiedle Pułanki ze względu na znikomą frekwencję, Na tej linii zwiększono natomiast częstotliwość kursów w godzinach dopołudniowych. Kursy na linii "5" zostały skrócone do godziny 19.30. Autobusy na linii "6" będą kursowały zmienioną trasą- zamiast Świętokrzyską będą woziły pasażerów przez ulicę Traugutta. Z większą częstotliwością będzie odjeżdżała "8" z ulicy Miodowej. W dni powszednie co 25 minut. W dni robocze "11" będzie podjeżdżała na ulicę Mostową i dowoziła dzieci do szkoły w Denkowie na godzinę 8. W niedziele i święta z ulicy Mostowej będą kursy do kościoła w Denkowie.
Także od września kursować po mieście będzie 20 autobusów w barwach biało - czerwonych.
- Chcemy też zmienić szatę graficzną na przystankach. Pojawią się plany komunikacji miejskiej na terenie Ostrowca. Na każdym rozkładzie jazdy zostanie umieszczony kod QR, dzięki czemu młodzież będzie mogła je ściągać na tablety. Docelowo chcemy wprowadzić bilet elektroniczny- opowiada Jarosław Kateusz, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Ostrowcu.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.