przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
M. Pastuszka ze statuetką Lady D.
31-08-2015, 10:16:09 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 585 czytań · Drukuj
M. Pastuszka ze statuetką Lady D.Prezes ostrowieckiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ruchowo "SARON" Mirosława Pastuszka została laureatką I Świętokrzyskiego Konkursu Lady D. im. Krystyny Bochenek w kategorii "życie społeczne". Statuetkę kobiety niezwykłej otrzymała podczas gali, jaka odbyła się w poniedziałek w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.
Celem przedsięwzięcia, zorganizowanego w naszym regionie po raz pierwszy przez Parlamentarną Grupę Kobiet oraz Oddział Świętokrzyski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach, było zaprezentowanie aktywności kobiet niepełnosprawnych w województwie świętokrzyskim, które mimo swojej niepełnosprawności realizują się na różnych płaszczyznach, a także mają swój wkład w życiu społecznym. Nagrody zostały przyznane w pięciu kategoriach, a każda z uhonorowanych pań otrzymała statuetkę kobiety niezwykłej. Wśród wyróżnionych w ten sposób znalazła się Mirosława Pastuszka - prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ruchowo "SARON" w Ostrowcu. Kapituła konkursowa doceniała jej zaangażowanie i podejmowane działania w kategorii "życie społeczne".
W parze z zaszczytnym tytułem, dyplomem i statuetką poszły życzenia i gratulacje od obecnych na gali: posłanki Marzeny Okły-Drewnowicz, wicemarszałka województwa Jana Maćkowiaka oraz Marcina Horynia - wiceprezesa PFRON.
Mirosława Pastuszka w roku 1998 była współzałożycielem Stowarzyszenia "SARON", zaś od 2006 r. pełni funkcję prezesa stowarzyszenia. W okresie swojej działalności społecznej zdobyła wiele wyróżnień, nagród i dyplomów zarówno od władz miasta, jak i instytucji nadzorujących. Dzięki staraniom pani prezes stowarzyszenie pozyskuje środki na realizację celów statutowych, przede wszystkim na rehabilitację. Z sukcesem i pozytywną oceną instytucji wspierających realizowana jest coraz większa liczba zadań publicznych, mających na celu wspieranie osób niepełnosprawnych w odzyskaniu sprawności psychofizycznej oraz ich aktywizację społeczną. Poprzez organizację licznych spotkań i wyjazdów integracyjnych stowarzyszenie przyczynia się do integracji środowiska osób niepełnosprawnych, nie tylko ruchowo na terenie województw świętokrzyskiego, mazowieckiego oraz lubelskiego.
Pani prezes swoją postawą motywuje innych do działania, zaraża energią, pokazuje, że niemożliwe staje się możliwe. Niepełnosprawność nie ogranicza jej - jest osobą niezwykle aktywną, organizującą, czynnie uczestniczącą w życiu stowarzyszenia. Samodzielnie porusza się, prowadzi samochód. Swoją postawą stanowi wzór dla osób dopiero dotkniętych chorobą, niepełnosprawnością.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.