przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Policjanci świętowali
27-07-2015, 10:25:59 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 577 czytań · Drukuj
Policjanci świętowaliPonad stu policjantów uhonorowano medalami, odznakami, awansami i nagrodami rzeczowymi podczas Powiatowych Obchodów Święta Policji, które odbyły się w środę w sali konferencyjnej ostrowieckiego starostwa. Bohaterom uroczystości towarzyszyli ich najbliżsi oraz zaproszeni goście.
Obchody rozpoczęły się mszą św. odprawioną w kolegiacie p.w. św. Michała Archanioła w intencji ostrowieckich policjantów oraz ich rodzin. Następnie w sali konferencyjnej starostwa powiatowego odbyła się część oficjalna z udziałem zastępcy świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach insp. Zbigniewa Kotarskiego, starosty ostrowieckiego Zbigniewa Dudy, jego zastępcy Eligiusza Micha, wiceprezydent Ostrowca Marzeny Dębniak, burmistrzów i wójtów gmin powiatu ostrowieckiego, przedstawicieli prokuratury, sądownictwa i służb mundurowych, policjantów oraz pracowników policji. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, funkcjonariusze odebrali podziękowania za ich codzienną służbę.
- Cieszę się, że po raz kolejny możemy świętować ten wyjątkowy dzień, w dodatku pod nowym sztandarem. My policjanci traktujemy dzisiejszą uroczystość, jako bodziec do solidnej służby na następny rok. To czas naszych przemyśleń, podsumowań, zasłużonych awansów i wyróżnień. Mam nadzieję, że staną się one motywacją do dalszej, jeszcze lepszej pracy i do tego, aby kolejne zdobywać w przyszłości - mówił komendant powiatowy policji w Ostrowcu podinsp. Tomasz Zawadzki, który wraz z insp. Z. Kotarskim osobiście wręczali akty nominacyjne na wyższe stanowiska, odznaczenia i medale.
Łącznie awansowano 77 funkcjonariuszy, czterech uhonorowano srebrnym medalem za długoletnią służbę, pięciu brązowym medalem za długoletnią służbę, a kolejnych dziesięciu brązową odznaką "Zasłużony Policjant". Czterech policjantów odebrało również nagrody Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego w Kielcach za realizację prowadzonych spraw oraz zatrzymania sprawców przestępstw na gorącym uczynku. Nagrody rzeczowe dla wyróżniających się funkcjonariuszy ufundowali także włodarze gmin powiatu ostrowieckiego.
Podczas uroczystości wręczono też medale XXV-lecia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. W sumie w ten sposób uhonorowano 29 osób.
Po dekoracji, odznaczeni i awansowani przyjęli gratulacje i życzenia dalszych sukcesów od zaproszonych gości. Szczególne słowa uznania skierował do świętujących starosta Zbigniew Duda.
- Wasz trud i oddanie są godne najwyższego szacunku. Służba policyjna jest pełna napięć i stresu, podejmujecie decyzje, od których bardzo często zależy życie i zdrowie innych. Dziękuję za zaangażowanie oraz za to, że nie bacząc na przeszkody, niedogodności zdecydowanie i skutecznie realizujecie niełatwe zadania - mówił Z. Duda, podkreślając, że policjant to bardzo trudny zawód, ale przede wszystkim szlachetna służba, naznaczona poświęceniem i oddaniem. - Gratuluję wam i życzę kolejnych sukcesów. Wasze rodziny z kolei proszę o dużo wyrozumiałości.
Powiatowe Obchody Święta Policji zakończyło uroczyste przekazanie radiowozu dla ostrowieckiej jednostki - nowego opla insignia wyposażonego w wideorejestrator. Auto będzie wykorzystywane w codziennej służbie przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, na terenie powiatu ostrowieckiego i z pewnością znacząco przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.
Na koniec uroczystości kapelan KPP w Ostrowcu - ks. Franciszek Sałęga zmówił modlitwę i poświęcił pojazd.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.