przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Polna podzieliła starostę i prezydenta
20-07-2015, 08:50:46 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 647 czytań · Drukuj
Polna podzieliła starostę i prezydentaPod koniec czerwca na sesji Rady Miasta padła deklaracja starosty i prezydenta o wspólnym remoncie ulicy Polnej od skrzyżowania z Chrzanowskiego do skrzyżowania z Iłżecką. Nieoczekiwanie prezydent zaproponował, by inwestycję rozpocząć od budowy parkingów przy blokach 7a i 7b.
Ulica Polna to droga powiatowa, więc starostwo zobowiązało się pilotować zadanie. Na drugi dzień po deklaracjach wystąpiło do gminy z pismem, w którym poinformowano iż szacunkowy koszt inwestycji to 4,5 mln zł, o 3 mln zł powiat i gmina mogą się ubiegać z programu budowy tak zwanych "schetynówek", a po 750 tys. zł dołożyłyby samorządy.
Gmina również podjęła kolejne kroki, wyrażając wolę przekazania powiatowi 150 tys. zł, ale na utwardzenie pobocza przy blokach 7a i 7b wraz z przebudową chodnika.
- Każdemu z nas powinno zależeć, aby na każdej ulicy była właściwa infrastruktura, we właściwym standardzie. Mieszkańców korzystają z lokali handlowych przy 7a i 7b. Trzeba zadbać o poprawę w funkcjonalności i warunków życia w tej części miasta. W pierwszej kolejności należy wykonać miejsca postojowe. W drugiej- cała Polna powinna pójść do remontu. Możemy go wykonać robiąc gest dla mieszkańców. Nic nie stoi na przeszkodzie pod kontem prawnym, aby miasto wspólnie z powiatem taką inwestycję wykonało. Mieszkańcy oczekują właściwych standardów dróg i chodników- argumentował swój pomysł prezydent Jarosław Górczyński.
Tłumaczenia prezydenta nie przekonały starosty, który nie krył zdziwienia taką propozycją.
- Najpierw remontuje się drogę, później chodniki, a na końcu parkingi. Przecież krawężniki które już będą zrobione, przy budowie drogi być może trzeba będzie przesuwać. Poza tym, budowę parkingów da się zakwalifikować do projektu jako utwardzone pobocza. Chciałbym przypomnieć, że ustalenia były inne. Skąd taki upór żeby nie robić tej drogi - pytał podczas sesji starosta Zbigniew Duda.- Kończymy Chrzanowskiego i dalej moglibyśmy remontować Polną. Róbmy dla mieszkańców, ale chciałbym żeby przy tym panował rozsądek.
Teren, na którym prezydent chce budować parkingi jest rzeczywiście w opłakanym stanie. Po niewielkich opadach deszczu mieszkańcy z 7a i 7b żeby dojść do swojego auta, brną po kałużach i błocie.
Starosta podniósł jeszcze jedną kwestię, która może się okazać kluczową dla inwestycji.
- To nie jest takie proste jak mówi pan prezydent. Tereny o których mówimy nie są gminy. Część powiatu, a większość to własność wspólnot mieszkaniowych. Z punktu widzenia prawnego nie możemy jako samorządy inwestować na terenach nie należących do nas- stwierdził Zbigniew Duda.
Samorządy chcąc budować parkingi, na co ostatecznie zgodzili się wszyscy radni, będą musiały uzyskać zgodę wszystkich członków wspólnot na dysponowanie nieruchomością.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.