przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Podwójne złote gody
13-07-2015, 11:05:28 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 565 czytań · Drukuj
Podwójne złote godyW ubiegłą sobotę w ostrowieckim Urzędzie Stanu Cywilnego złote gody świętowali państwo Anastazja i Jerzy Brzezińscy oraz Anastazja i Stanisław Kaczmarkowie. Dostojni jubilaci odebrali przyznane przez prezydenta RP medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyjęli też kwiaty, życzenia i gratulacje od prezydenta Jarosława Górczyńskiego, wicewójta Bodzechowa Romana Kaczmarskiego, naczelnika USC Tomasza Góry oraz towarzyszącej im w tym wyjątkowym dniu rodziny.

Poznali się w... kolejce
Państwo Anastazja i Jerzy Brzezińscy poznali się w Szczecinie, w stołówce akademickiej w kolejce po obiad. Po czterech latach znajomości, 6 lutego 1965 r. w Pyrzycach wypowiedzieli słowa uroczystej przysięgi małżeńskiej. Pierwsze lata wspólnego życia upłynęły dostojny jubilatom na pracy w państwowych gospodarstwach rolnych w różnych regionach kraju - od Szczecina po Ziemię Świętokrzyską. Miejsca zatrudnienia zmieniali, podejmując coraz trudniejsze wyzwania, zmiany często podyktowane były również względami rodzinnymi.
Obecnie państwo Brzezińscy przebywają na zasłużonej emeryturze. Osiedlili się w Szwarszowicach. Żyją spokojnie, ciesząc się spędzanym z rodziną, przyjaciółmi czy sąsiadami czasem. Wspólną pasją małżonków jest pielęgnacja przydomowego ogrodu. W otoczeniu zieleni odpoczywają. Jak sami podkreślają, są dumni z tego, że udało im się wytrwać razem pół wieku. To efekt wzajemnego zrozumienia, ufności i cierpliwości.

Razem na dobre i złe

Państwo Anastazja i Stanisław Kaczmarkowie poznali się w Ostrowcu. Pierwsze spojrzenia, rozmowy i wzajemna fascynacja zaowocowały odwzajemnioną miłością i decyzją o dalszym wspólnym życiu. 19 grudnia 1964 r. Anastazja i Stanisław zawarli związek małżeński, biorąc na swoje ramiona odpowiedzialność za zakładaną rodzinę. Przez pierwsze lata małżeństwa żyli w Częstochowie, jednak swoją przyszłość związali z Ostrowcem, gdzie zdecydowali się wrócić i spędzić - jak podkreślają - swoje najpiękniejsze lata.
Ich wieloletnia praca - pani Anastazja całe życie zawodowe związała z "Modeksem", pan Stanisław przez 40 zatrudniony był w Cukrowni "Częstocice" - i zaangażowanie pozwoliły na zrealizowanie największego marzenia - wspólnymi siłami, dzięki wytrwałości i wbrew przeciwnościom losu udało im się wybudować własny dom, w którym mieszkają do dzisiaj.
Obecnie państwo Kaczmarkowie są dumnymi rodzicami trzech córek - Anny, Danuty i Andżeliki, szczęśliwymi dziadkami sześciorga wnucząt oraz pradziadkami dwojga prawnucząt.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.