przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Nowy prezes OTBS
06-07-2015, 10:27:54 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 581 czytań · Drukuj
Nowy prezes OTBSRada Nadzorcza podjęła decyzję o powołaniu Piotra Dasiosa na stanowisko prezesa zarządu Ostrowieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Małgorzata Kostrzewa- dotychczas pełniąca obowiązki prezesa miejskiej spółki - będzie pracować jako główna księgowa OTBS.
Prezydent Jarosław Górczyński przedstawił nowego prezesa OTBS. Piotr Dasios, który objął stanowisko w środę, ostatnio był dyrektorem biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ostrowcu. Nowy prezes tej miejskiej spółki, która w ostatnim czasie boryka się z wieloma problemami, zna ją doskonale.
- Jest mi o tyle łatwiej, że jako członek, a potem przewodniczący Rady Nadzorczej z tą firmą jestem związany od 2007 roku. Problemy OTBS przeżywałem na swoich plecach, mocno się angażując w ich rozwiązywanie- powiedział Piotr Dasios.
Jednym z pierwszych wyzwań, z jakim musi się zmierzyć prezes, jest niedokończona adaptacja budynku na osiedla Stawki, w którym miała być siedziba spółki. Opóźnieniami w inwestycji interesowała się nawet prokuratura, która ostatecznie umorzyła sprawę.
- Myślę, że do końca września budynek będzie ukończony. W związku z tym, że mamy siedzibę przy ulicy Sienkiewicza, obiekt na Stawkach zostanie przeznaczony pod wynajem. Jest spore zainteresowanie powierzchnią- dodaje prezes OTBS.
Drugim trudnym tematem jest zadłużenie Zakładu Usług Miejskich wobec wspólnot mieszkaniowych, którymi zarządza OTBS. Sprawa dotyczy mieszkań komunalnych w zasobach wspólnot, a nieuregulowane należności sięgają grubo ponad 1 mln złotych. Spółka musi też uregulować trudną współpracę z funduszem Quality, który współfinansował budowę bloków przy ulicy Pogodnej.
- Będziemy zmieniać wizerunek OTBS. Myślę, że to jest bardzo istotne, ponieważ spółka zarządza prawie setką wspólnot. Musi być wysoka jakość usług- stwierdza Piotr Dasios.
Prezydent powiedział, że kondycja finansowa spółki jest dobra. OTBS zanotował 132 tys. zł zysku za 2014 rok, który został przeznaczony na kapitał zapasowy z przeznaczeniem na inwestycje.
Powołanie Piotra Dasiosa na prezesa to nie jedyne zmiany w spółce. Do Rady Nadzorczej wszedł Tomasz Góra, specjalista z dziedziny prawa.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.