przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Ambitne plany prezesa MPK
06-07-2015, 10:13:30 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 533 czytań · Drukuj
Ambitne plany prezesa MPKJarosław Kateusz został powołany na prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Ostrowcu. Prezydent pokłada w nim wielkie nadzieje, choć w uratowaniu zakładu widzi też dużą rolę załogi.
Jarosław Kateusz przez ostatnie osiem i pół roku był prezesem Miejskiego Zakładu Komunikacji w Starachowicach. Wcześniej pracował w ostrowieckim MPK. Zna doskonale problemy i branżę transportową i między innymi to zadecydowało o powołaniu go na prezesa MPK.
- Pod kątem merytorycznym, zaangażowania i wiedzy fachowej pan Kateusz spełnia oczekiwania, które były postawione kandydatom. Pan prezes do końca roku ma wykazać swoje zaangażowanie i wdrożyć pomysły, które uzgodniliśmy w trakcie rozmów. Miasto nie zamierza zwiększać w nieskończoność dotacji dla spółki MPK. Dla mnie najistotniejsze jest, aby nasi mieszkańcy byli zadowoleni z usług przewoźnika. Oczekuję od prezesa racjonalnych działań i restrukturyzacji firmy- uzasadnił prezydent Jarosław Górczyński wybór nowego prezesa MPK.
Sytuacja w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji jest bardzo zła. Spółka ma ponad 9 mln zł długu. Nie ma płynności finansowej. Prezes Kateusz ma świadomość, że przed nim wiele trudnych decyzji, ale jak powiedział na spotkaniu z załogą, dołoży wszelkich starań, aby przewoźnik, który działa na rynku od 60 lat nie zniknął z niego w przyszłym roku.
- Konieczne jest przeprowadzenie restrukturyzacji, czyli należy dostosować liczbę ludzi zatrudnionych do możliwości spółki. Jak głęboka będzie, nie jestem w stanie odpowiedzieć dziś. Schemat organizacyjny spółki musi być zmieniony. Wydaje się, że zwolnienia są nieuniknione- przyznał prezes Kateusz.- Musimy wymyśleć sposób, aby znalazły się nowsze autobusy. Samochody mają ponad 20 lat. Obecny rozkład jazdy wymaga poprawy. Niewykluczone, że zwrócę się o pomoc do osób, które zawodowo tym się zajmują.
W MPK zatrudnionych jest 126 pracowników. Załoga i nowy prezes mają przed sobą pół roku ciężkiej pracy. W spółce muszą zajść gruntowne zmiany. W jakim kierunku pójdą, dziś trudno powiedzieć. Do wyboru są trzy warianty- kontynuacja działalności w obecnym stanie, likwidacja i założenie nowego podmiotu albo też likwidacja i ogłoszenie przetargu na świadczenie usług komunikacyjnych.
Prezydent, który przedstawił prezesa załodze, podziękował za zrozumienie trudnej sytuacji, ale i poprosił o włącznie się w proces restrukturyzacji. Nie omieszkał skrytykować ostatnich posunięć byłego zarządu- wprowadzenie komercyjnych kursów poza miasto, zmianę rozkładu jazdy. Nie wykluczył, że spółka czy też inny podmiot, który będzie świadczył usługi na rzecz mieszkańców, od nowego roku zmieni siedzibę.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.