przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Parkitny stawia na młodość
29-06-2015, 09:47:23 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 609 czytań · Drukuj
Parkitny stawia na młodośćSiatkarska kadra KSZO Ostrowiec Św. liczy już 11 zawodniczek. W ostatnich dniach umowy na grę w Orlen Lidze w barwach ostrowieckiego klubu podpisały libero Angelika Bulbak (ur. 1991r., ostatnio PMKS Nike Węgrów) oraz środkowa Karolina Suwińska - Bednarek (ur. 1988r., ŁKS Commercecon Łódź).
Wcześniej podpisy pod umowami z KSZO złożyły rozgrywające Paulina Szpak (ur. 1991r., ostatnio w norweskim Stod Volley) i Ewelina Polak (ur. 1993, Silesia Volley Mysłowice/Chorzów), atakujące Sandra Szczygioł (ur. 1989r., Budowlani Toruń) i Zuzanna Pieczka (ur. 1995r., Pałac Bydgoszcz), przyjmujące Roksana Brzóska (ur. 1993r., Budowlani Toruń), Kinga Dybek (ur. 1994r., Pałac Bydgoszcz) i Beata Mielczarek (ur. 1991r., PMKS Nike Węgrów), środkowa Alicja Wójcik (ur. 1994r., Joker Mekro Świecie) oraz libero Anna Korabiec (ur. 1995r., Pałac Bydgoszcz).
Dwunastą zawodniczką w kadrze trenera Dariusza Parkitnego najprawdopodobniej będzie środkowa Julia Piotrowska (ur. 1996r., ostatnio w zespole Młodej Ligi Kobiet Atomu Trefl Sopot). Zawodniczka ta, mimo ustalonych warunków, wciąż nie podpisała jeszcze umowy.
Analizując skład zespołu na sezon 2015/2016, przede wszystkim nasuwa się wniosek, że w klubie postawiono na młodość. Najstarsza zawodniczka ma 27 lat, a średnia wieku w zespole to niespełna 23 lata. Jeśli umowę z KSZO podpisze Piotrowska, to średnia wieku jeszcze się obniży i wynosić będzie dokładnie 22,5. Jeśli porównamy to do drużyny z ubiegłego sezonu, to kadra zostanie odmłodzona aż o 4 lata.

Jakim systemem w Orlen Lidze?
Orlen Liga w sezonie 2015/2016, podobnie jak w poprzednim sezonie, będzie składać się z dwóch faz. W fazie zasadniczej drużyny zagrają ze sobą systemem "każdy z każdym - mecz i rewanż". W fazie play-off o tytuł mistrza kraju zagrają zespoły, które po fazie zasadniczej uplasują się w tabeli na miejsca 1-4 (w ubiegłym sezonie o mistrza grała najlepsza "ósemka"). Pozostałe drużyny (5-12) zagrają w dwóch rundach do dwóch wygranych meczów o miejsca 5-8 (5 z 8, 6 z 7) i 9-12 (9 z 12, 10 z 11). W rundzie II zagrają o ostateczne miejsca w klasyfikacji końcowej sezonu. Jeśli dwa mecze nie rozstrzygną losów danej rundy, to rozegrany zostanie trzeci mecz - na boisku wyżej sklasyfikowanej drużyny. PLPS odszedł od rozgrywania "złotych setów".
J. Słodkiewicz
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.