przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Rada Nadzorcza zabiega o mieszkańców
22-06-2015, 08:42:31 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 614 czytań · Drukuj
Rada Nadzorcza zabiega o mieszkańcówW tym tygodniu będzie druga odsłona Walnego Zgromadzenia w Spółdzielni Mieszkaniowej "Krzemionki". W poniedziałek i wtorek rozstrzygną się losy Rady Nadzorczej, której odwołania chce grupa mieszkańców. Sytuację ma uratować powołanie głównej księgowej do zarządu oraz konkurs na zastępcę prezesa.
Wniosek o odwołanie członków Rady Nadzorczej został złożony przez grupę mieszkańców i trafił pod obrady Walnego. Ci, którzy chcą zmian, twierdzą, że nie są zadowoleni z rządów rady i zarządu. Wytykają złe gospodarowanie, zatrudnianie po znajomości i niewywiązywanie się z danych w ubiegłym roku obietnic. Z powodu braku quorum posiedzenia sprzed dwóch tygodni zostały zawieszone i przeniesione na ten tydzień.
Rada Nadzorcza chyba poczuła zagrożenie i wzorem swoich oponentów postanowiła dotrzeć do mieszkańców. Kilka dni temu w skrzynkach znalazły się ulotki informujące o dokonanych zmianach od września ubiegłego roku.
- Jesteśmy Radą Nadzorczą od ośmiu miesięcy, a zrobiliśmy bardzo dużo. Wydatki zostały zmniejszone o około 1 mln zł. Żądanie odwołania obecnej Rady Nadzorczej, która rzetelnie wykonuje swoje obowiązki, pilnując, aby pieniądze mieszkańców nie wypływały z kont spółdzielni szerokim strumieniem, to próba destabilizacji- czytamy w ulotce.
Jej autorzy proszą o poparcie, bowiem z zapowiadanych postulatów wyborczych z ubiegłego roku siedem jest już zrealizowane. Trzy wymagają czasu i systematyczności.
Również zarząd spółdzielni "Krzemionki" stara się ratować sytuację. Wydaje się, że na niezadowolenie grupy inicjatywnej, która jak można było zauważyć na walnych, ma spore poparcie wśród mieszaków, miały wpływ ostatnie decyzje prezesa spółdzielni. Otóż w wystąpieniu udostępnionym na stronie internetowej spółdzielni Marzena Gos przekonuje, że do mieszkańców dochodzą sprzeczne informacje, a sytuacja w zarządzie wymaga szybkich działań Rady Nadzorczej.
- Na najbliższym posiedzeniu Rada Nadzorcza podejmie działania w celu uzupełnienia składu zarządu o członka zarządu, którym będzie wieloletni pracownik wcześniej rekomendowany do tej funkcji z jednoczesnym przyjęciem stanowiska głównej księgowej. W takiej sytuacji nie jest wymagane przeprowadzenie postępowania konkursowego. Przez pół roku stanowisko to było blokowane przez przebywającą na zwolnieniu byłą księgową- powiedziała prezes Marzena Gos.
Rada Nadzorcza ogłosi także konkurs na zastępcę prezesa do spraw gospodarki zasobami. Od kilku miesięcy zastępcą prezesa jest oddelegowany z Rady Nadzorczej Mirosław Kaczmarczyk.
Podobnie jak Rada Nadzorcza ona również przekonuje, że wszelkie sugestie, a nawet anonimowa krytyka są bardzo cenne. Spółdzielnia jest w dobrej kondycji organizacyjnej i finansowej.
- Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie dotychczasowe działania Rady Nadzorczej i zarządu osiągnęły zamierzony skutek. Wiele rzeczy wymaga ponownego przemyślenia i poprawy. Niektóre nie dają efektów i trzeba je wyeliminować- przyznała prezes SM "Krzemionki". .
Czy mieszkańcy posłuchają prezes i uwierzą w tłumaczenia Rady Nadzorczej, czy jesienią członków spółdzielni czekają kolejne wybory do organów "Krzemionek"?
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.