przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
MPK bez prezesa
22-06-2015, 08:35:44 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 517 czytań · Drukuj
MPK bez prezesaJeszcze nie wiadomo, kto tymczasowo pokieruje spółką Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Ostrowcu Św.
W ubiegłym tygodniu prezydent Jarosław Górczyński odwołał prezesa MPK. Mówił wówczas, że nie może dalej tolerować tak złej sytuacji finansowej, złego zarządzania spółką, dalszego jej zadłużania i braku wyrazistej wizji rozwiązania problemów, w jakich znalazł się miejski przewoźnik. Zapowiedział, że Marianna Bednarska będzie prezesem do 17 czerwca, a nazwisko tymczasowego nowego prezesa poznamy niezwłocznie.
Tymczasem prezydent jeszcze nie wskazał następcy zwolnionej prezes, która nadal pozostaje na stanowisku głównej księgowej.
- Ważniejsza jest koncepcja na dalsze lata funkcjonowania niż sama osoba, która będzie pełnić funkcję prezesa. Zmiana tylko personalna nie gwarantuje niczego. Stąd moja determinacja w rozmowach z osobami, które są chętne objąć stanowisko w zarządzie MPK- powiedział Jarosław Górczyński.
Prezydent potwierdza, że prowadzi rozmowy z kilkoma zainteresowanymi. Nie unika też dialogu z załogą. W ubiegłym tygodniu spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych działających w spółce.
- Rozmowa była bardzo konstruktywna. Związkowcy podkreślają, że czują potrzebę zmian i godzą się na nie. Zdają sobie sprawę, że spółka przespała najlepszy czas na restrukturyzację. Działania podjęte w ubiegłym roku przyniosły straty. W załodze jest przekonanie i akceptacja restrukturyzacji. Podnoszony jest temat zachęt odejść na wcześniejsze emerytury. Zasugerowali rozwiązania zastosowane wobec nauczycieli i jest to do przeanalizowania- mówi J. Górczyński.
Prezydent nie wyklucza również, że spółkę może czekać przeprowadzka w inne miejsce. Atrakcyjna działka niemal w centrum miasta, która jest własnością gminy, zostałaby sprzedana, a pieniądze zostałyby przeznaczone na zasilenie nowego podmiotu, zakup autobusów.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.