przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Znaleźć winnego upadku piłki nożnej
12-07-2011, 21:36:22 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 1085 czytań · Drukuj
Ostrowiec ŚwiętokrzyskiPrzyczyn spadku ostrowieckiego KSZO do II ligi można by się doszukiwać na wielu płaszczyznach. Najlepiej byłoby powiedzieć, że po prostu sportowo zawodnicy nie dali rady, ale rzeczywistość zdaniem wielu wcale nie jest taka oczywista. I tutaj można zacząć próbować dojść, dlaczego piłka nożna w mieście o pokaźnej tradycji piłkarskiej zaczęła po prostu upadać pod względem nie tylko finansowym, ale przede wszystkim organizacyjnym.

Jedni stwierdzą, że za duże zainteresowanie poszło w stronę siatkówki, która mimo wszystko spektakularnych sukcesów nie osiągnęła i wiele wskazuje na to, że w najbliższym sezonie będzie podobnie, gdyż drużyna, jaką kompletują działacze, rodzi się w bólach. Inni stwierdzą, że to wszystko wina zarządzających spółką KSZO SSA na czele z ówczesnym prezesem Piotrem Zielińskim, który wyprowadził spółkę z pewnych zobowiązań, z którymi borykali się jego poprzednicy, jednak to nie ma dla sporej rzeszy żadnego znaczenia. Kolejni powiedzą, że za słabych piłkarzy miał zespół, bo przecież nazwiska Damina Nawrocika, Tomasza Bzdęgi, Vahana Gevorgyana, Janusza Wolańskiego i wielu, wielu innych nie mogły dać gwarancji pozostania na zapleczu ekstraklasy. Następni całym złem będą obarczali byłego już szkoleniowca pomarańczowo - czarnych, Czesława Jakołcewicza, którzy to swój upust dawali chociażby na meczach ligowych, obrażając trenera niewybrednymi epitetami, a sami nie mieli zielonego pojęcia, z jakimi problemami - nie tyko zdrowotnymi - borykali się zawodnicy i jak trzeba było łatać skład na każdy mecz. Piłkarze natomiast będą się bronić tym, że pensje nie były wypłacane na czas i mieli głowy zaprzątnięte problemami finansowymi, a nie jedynie zapełnione myślą o treningach. I będą mieli w pewnym sensie trochę racji. Doczepić by się można nawet do tego, że kibice zbojkotowali mecze i dopingu nie było - ale przecież wolno im. Sędziowie nie byli przychylni KSZO (jeden rzut karny w rundzie dla KSZO niewykorzystany przez Janusza Wolańskiego), natomiast z drugiej strony, gdyby drużyna na boisku miała zdecydowaną przewagę, to żaden sędzia nic by nie mógł zrobić.
Prawda jest taka, że gdyby tak wziąć po małym kawałeczku z każdej z tych cegiełek, to pewnie wyszedłby wzór, który dałby odpowiedź na to, dlaczego jest teraz w Ostrowcu Świętokrzyskim klub II - ligowy.


Minusy można by oczywiście mnożyć, jednak trzeba również spojrzeć pod tym kątem, że KSZO mógł w zbliżających się rozgrywkach w ogóle nie wystąpić. Wprawdzie w funkcjonowaniu spółki jest jeszcze sporo mankamentów, jednak nie od razu Kraków zbudowano.
Może warto dać kredyt zaufania tym, którzy teraz pociągają za sznurki, a jeśli się nie sprawdzą, to wtedy wieszać na nich psy i osądzać. Oby tylko w klubie nie pojawiło się za dużo tych chcących pomóc niby bezinteresownie, bo jaki będzie scenariusz, to już chyba wszyscy w mieście wiedzą. Ściąganie zawodników na hop-siup i obiecywanie im gigantycznych pieniędzy mija się w ostrowieckiej rzeczywistości z celem, bo jak się takowe obietnice kończą, wszyscy doskonale wiedzą. Klub wpada w kolejną pętle zadłużenia i koło się zamyka. Czas zacząć podpisywać kontrakty na miarę miejskich możliwości i spróbować jak najlepiej przygotować zespół do zbliżających się wielkimi krokami rozgrywek.

Avo
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.