przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Zabytkowe cacka w Ostrowcu
08-06-2015, 08:37:47 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 639 czytań · Drukuj
Zabytkowe cacka w OstrowcuOd 5 do 7 czerwca na terenie ośrodka wypoczynkowego "Gutwin" odbył się zlot pojazdów zabytkowych - V Ostrowiecki Karburator połączony z rajdem krajoznawczym. Warto zauważyć, że w tych dniach w Ostrowcu Św. gościła załoga niepełnosprawnych motocyklistów z Nałęczowa, którzy udowadniają, że mimo niepełnosprawności każdy może realizować swoje pasje.

Coraz więcej chętnych
Organizatorem imprezy jest Klub Przyjaciół Pojazdów Dawnych "Singiel".
- Z roku na rok jest coraz więcej chętnych do przyjazdu. Mamy około 150 załóg, które jadą z nami na trasę rajdu. Jest to już piąta edycja imprezy, a czwarta organizowana na terenie Gutwinu - mówi Alina Adamska, Skarbnik Zarządu Głównego Klubu "Singiel". - Za parę chwil właśnie wyjeżdżamy, Przejedziemy ulicami Ostrowca, następnie Wymysłów, Janik, miasto i gmina Kunów. Chcemy obejrzeć malownicze krajobrazy powiatu ostrowieckiego. Zwiedzimy: Prawęcin, Osadę Fabryczną i Witulin, Nietulisko Duże. W powiecie starachowickim przejedziemy przez: Godów, Kałków, Styków, Zalew Brody - dodaje.
Przedsięwzięciu temu nadano nazwę "Świętokrzyski Karburator". Z założenia ma to być impreza cykliczna, która corocznie promuje oraz prezentuje inne lokalne walory turystyczne poprzez rajdy krajoznawcze.
- Chciałabym podkreślić, że wśród naszych uczestników jest fantastyczna ekipa z Nałęczowa, która nosi nazwę Kulawa Drużyna Pierścienia, Tłoka i Cylindra. Są to ludzie niepełnosprawni, którzy ulegli wypadkom, lecz nie zrezygnowali ze swojej pasji - mówi Alina Adamska.

Niepełnosprawni motocykliści w Ostrowcu
- TO NIE KONIEC DROGI - to projekt skierowany do niepełnosprawnych motocyklistów. Do wszystkich tych, którzy w wyniku wypadku, ciężkiej choroby czy innego zdarzenia utracili zdrowie, a co za tym idzie - możliwość kontynuowania swojej pasji. Realizując motocyklowe podróże z ich udziałem, pomagamy wrócić do normalnego życia - mówi Jarek "Franek" Frankowski, pomysłodawca projektu. - Uwierzyć, że mimo nieszczęścia, jakie ich spotkało, dalej mogą realizować marzenia, że wcale nie muszą siedzieć w czterech ścianach, bez nadziei i szans na przyszłość. Podróż do Rumunii pokazała, że niepełnosprawność nie jest żadnym ograniczeniem, że nasza wspólna pasja daje wielką moc pozwalającą dalej żyć, dalej wyznaczać kolejne cele i dalej je osiągać - dodaje.
Do ekipy motocyklowej Kulawa Drużyna Pierścienia, Tłoka i Cylindra należą: Marek Malinowski lat 49, Łukasz Hołowiński lat 37, Piotrek Kulawski lat 43, Wojtek Żurek lat 50, Zdzisiek Sadoch lat 62, Krzysiek Fulek lat 40, Jarek "Franek" Frankowski lat 45.
- Kulawa Drużyna Pierścienia, Tłoka i Cylindra chce pokazać, że wypadek nie kończy żadnej drogi. Dla uczestników wyprawy droga tak naprawdę się zaczyna - mówi Zdzisiek Sadoch, członek Kulawej Drużyny Pierścienia. - Już nie pamiętam, kto to powiedział, ale to brzmiało mniej więcej tak -za dużo nieszczęścia w jednym miejscu, ale facet z kulą, facet z protezą i zakrzepicą oraz facet z bezwładną ręką to będzie naprawdę wyjątkowa ekipa - dodaje Jarek "Franek" Frankowski.
R. Sroczyński
Foto: SR, archiwum prywatne
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.