przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Na Wacha w Ostrowcu za 30zł!
25-05-2015, 11:16:12 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 602 czytań · Drukuj
Na Wacha w Ostrowcu za 30zł!Niemiec urodzony w Kazachstanie Konstantin Airich będzie 19 czerwca rywalem byłego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej czterech federacji (IBF, WBO, IBO i WBA) Mariusza Wacha podczas 10-rundowej walki wieczoru gali boksu zawodowego "Budweld Boxing Night" w Ostrowcu Św. Najtańsze wejściówki kosztują 30 zł.
- Chciałbym podziękować panu Mariuszowi Grabowskiemu za podjęcie rozmów i doprowadzenie do szczęśliwego finału, jakim będzie zorganizowanie w naszym mieście gali boksu zawodowego, widowiska, na które kibice boksu w Ostrowcu Św. i regionie czekali. Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, pod moim patronatem, stanęła na wysokości zadania i w trudnych, twardych rozmowach z Tymex Boxing Promotion doszła do konsensusu, dzięki czemu ta impreza może się odbyć. Czas był bardzo krótki, a decyzje musiały zapadać w szybkim tempie, trochę tak jak w ringu - mówi prezydent Ostrowca Św. Jarosław Górczyński. - Ostrowiec Św. od 1927 roku jest środowiskiem bardzo przyjaznym dla boksu. To tutaj kiedyś szermierkę na pięści zapoczątkowali bracia Stanisław i Mieczysław Wojsławscy i do dzisiaj te tradycje są tu kultywowane. Rozkwit pięściarstwa w naszym mieście miał miejsce w dobrych latach siedemdziesiątych. Dzisiaj cieszymy się sukcesami naszych młodych wychowanków. Mamy tu też zasłużonych, czynnych działaczy. I w tym miejscu chciałbym podziękować Łukaszowi Dybcowi, bo jego zaangażowanie, ambicja i praca też wpisują się w sukces organizacyjny tej gali.
Rywal Mariusza Wacha (30-1, 16 KO) Konstantin Airich (21-10-2, 17 KO) ma 36 lat i jest cenionym pięściarzem w królewskiej kategorii.
- Chciałbym podziękować kibicom, którzy tak licznie pojawili się już na pierwszej konferencji prasowej w Ostrowcu Św. Naprawdę miło mnie zaskoczyliście. Przypuszczam, że na kolejnych spotkaniach będzie was jeszcze więcej - rozpoczął wizytę w Ostrowcu Św. Mariusz Wach. - Co do moich przygotowań, wyciągnęliśmy wnioski z mojej ostatniej walki. Jest czas na mocny trening, ale również na odpoczynek, dlatego mogę obiecać, że w walce z Airichem będę zupełnie innym zawodnikiem i zaprezentuję się dużo lepiej. Znam osobiście mojego rywala, bo spędzaliśmy czas w tych samych salach, trenując wspólnie w grupie Universum. Był wtedy takim etatowym sparingpartnerem, chętnie zapraszanym do współpracy przez całą czołówkę światową. Sprawiał im duże problemy, dlatego nie ma co się wstydzić tego nazwiska. Ma taki styl, że potrafi podgrzać atmosferę, potrafi przyśpieszyć. Na pewno będzie chciał mi trochę napsuć krwi w ringu. Ja również nie będę pozostawał mu dłużny. Myślę, że damy dobre widowisko - dodał były pretendent do tytułów mistrza świata wagi ciężkiej.
Oprócz Mariusza Wacha w Ostrowcu Św. będą boksować między innymi Robert Parzęczewski, Damian Wrzesiński, Michał Leśniak, Michał Gerlecki oraz Michała Żeromińskiego. Przed zawodowcami w ostrowieckim ringu w walkach amatorskich zaprezentuje się też kilku najzdolniejszych pięściarzy KSZO.
- Gala zawodowa dla środowiska pięściarskiego w Ostrowcu Św. będzie doskonałą okazją do promocji boksu i naszych, ostrowieckich pięściarzy. Będziemy chcieli pokazać naszych najlepszych zawodników, a przypominam, że obecnie zajmujemy szóste miejsce w klasyfikacji klubów bokserskich w kraju. Mamy kilku bardzo utalentowanych pięściarzy. Obecnie dwóch, Damian Falecki i Sebastian Gierada, jest na zgrupowaniu kadry seniorów w Wiśle. Trener Zbigniew Raubo jest z nich bardzo zadowolony. Jestem szczęśliwy, że nasza młodzież będzie miała możliwość podpatrywać czołówkę boksu zawodowego w Polsce, a w osobie Mariusza Wacha również na świecie. Wszyscy przecież pamiętamy, jaką stoczył walkę z Wladymirem Kliczko - mówi jeden z "ojców" gali "Budweld Boxing Night" w Ostrowcu Św., wiceprezes ds. boksu KS KSZO Łukasz Dybiec.
J. Słodkiewicz
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.