przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Pochwały i gratulacje dla strażaków
25-05-2015, 10:53:05 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 585 czytań · Drukuj
Pochwały i gratulacje dla strażakówW Ostrowcu strażacy z województwa świętokrzyskiego obchodzili swoje święto. W trakcie uroczystości odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia i akty nominacyjne na wyższe stopnie służbowe. Była defilada oraz pokaz sprzętu strażackiego.
Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka rozpoczęła msza w ostrowieckiej kolegiacie, odprawiona przez biskupa Diecezji Sandomierskiej Krzysztofa Nitkiewicza. Po wspólnej modlitwie strażacy przeszli na Rynek, gdzie odbył się uroczysty apel. W tym ważnym dla świętokrzyskich strażaków dniu ponad stu zawodowców i druhów ochotników otrzymało medale, odznaczenia oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe. W gronie zasłużonych znaleźli się między innymi wójt Waśniowa, a zarazem wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP w Kielcach Krzysztof Gajewski, który odebrał medal honorowy Bolesława Chomicza. Za długoletnią, aktywną działalność i zasługi w umacnianiu ochrony przeciwpożarowej złotym znakiem uhonorowany został druh z gminy Waśniów Andrzeja Świątka.
Gospodarzem wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka była Komenda Powiatowa PSP w Ostrowcu. Szef świętokrzyskich strażaków nadbrygadier Zbigniew Muszczak przyznał, że nie jest to przypadek. W ubiegłym roku w Ostrowcu oddano do użytku po gruntownej modernizacji siedzibę Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 2, a w tym roku straż z Ostrowca obchodzi jubileusz 115- lecia istnienia.
- Niesienie pomocy stanowi obowiązek prawny i moralny. Podczas swojego święta strażacy przypominają rolę, jaką pełnią w systemie bezpieczeństwa kraju. Cieszę się, że szlachetna idea służby bliźniemu i pracy na rzecz społeczeństwa, przyciąga wielu młodych ludzi i społeczników, którzy angażują się w działalność Ochotniczej Straży Pożarnej- przyznał wojewódzki komendant Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach..
Wiele pochwał pod adresem strażaków skierował zastępca komendanta głównego PSP nadbrygadier Gustaw Mikołajczyk
- To wy jesteście współczesnymi rycerzami świętego Floriana. Dziękujemy za duże spektakularne akcje, ale przede wszystkim za codzienne niesienie pomocy wszystkim tym, którzy jej potrzebują- powiedział nadbrygadier Gustaw Mikołajczyk.
Do gratulacji i życzeń przyłączył się prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. Podziękował, że święto odbywa się w Ostrowcu.
- Zawodowi strażacy i członkowie OSP pełnią na co dzień szlachetną, ale i niebezpieczną służbę, chroniąc nasze lokalne wspólnoty. Często czynią to z narażeniem zdrowia i życia. Jesteśmy wdzięczni za wasze poświęcenie- powiedział prezydent Ostrowca.
Na święto strażackiej braci przybyło wielu gości, którzy dziękowali za profesjonalizm, oddanie, podkreślali zaangażowanie w codzienną służbę. Życzenia strażakom złożyli między innymi senator Jarosław Rusiecki, wiceminister obrony narodowej Beata Oczkowicz, wiceminister gospodarki Arkadiusz Bąk, członek zarządu województwa Kazimierz Kotowski, reprezentujący władze powiatowe wicestarosta Eligiusz Mich.
Część oficjalną zakończył przemarsz kompanii oraz pokaz sprzętu strażackiego. Bardzo widowiskowy był pokaz musztry paradnej w wykonaniu Młodzieżowej Drużyny z Krasocina.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.