UWAGA:
Bieżące wiadomości
Udany finisz siatkarek
18-05-2015, 11:03:39 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 508 czytań · Drukuj
Udany finisz siatkarekW rewanżowym meczu 4. rundy play-off w Orlen Lidze siatkarki KSZO Ostrowiec Św. pokonały PGNiG Naftę Piła 3:2. Wynik ten dał podopiecznym trenera Dariusza Parkitnego 9. miejsce na koniec sezonu 2014/2015 w Orlen Lidze.

KSZO Ostrowiec Św. - PGNiG Nafta Piła 3:2 (25:19, 22:25, 25:11, 18:25, 16:14)
KSZO: Ganszczyk 15, Bawoł 15, Stefańska 16, Wójcik 9, Kuligowska 16, Godfrey 13, Nowakowska (libero) oraz Tobiasz.
MVP: Kamila Ganszczyk (KSZO)
W ubiegłą sobotę ostrowczanki również były lepsze od PGNiG Nafty, wygrywając w Pile 3:1. Losy dwumeczu mogły zatem rozstrzygnąć się już po dwóch setach rozgrywanego w Ostrowcu Św. rewanżu. Do meczu KSZO tradycyjnie już przystąpił mocno osłabiony, z Alicją Stefańską w roli atakującej.
Zaczęło się jednak zgodnie z planem. Ostrowczanki na pierwszą przerwę techniczną zeszły przy dwupunktowej przewadze (8:6), a chwilę później prowadziły już 12:8 i szkoleniowiec przyjezdnych poprosił swoje podopieczne na rozmowę (time out). Na niewiele się to zdało, bo przewaga KSZO rosła, a na drugiej przerwie technicznej wynosiła już 16:10. Pierwszą "zadyszkę" gospodynie złapały, gdy na zagrywkę powędrowała doświadczona Natalia Krawulska. Ostrowczanki zupełnie nie potrafiły sobie poradzić z mocno (z wyskoku) podawaną piłką. Przy stanie 17:15 serię gości w końcu udało się przerwać Joannie Kuligowskiej. Choć w decydujących momentach seta rywalkom udało się zniwelować straty do dwóch punktów (20:18), to końcówkę lepiej rozegrały siatkarki KSZO, obejmując prowadzenie.
Mające przysłowiowy "nóż na gardle" siatkarki z Piły rozpoczęły drugą partię lepiej, prowadząc 1-2 punktami. Ostrowczanki tylko na chwilę objęły prowadzenie (9:8), by za chwilę znów oddać inicjatywę. Gdy w końcówce wyrównały (18:18, 20:20), wydawało się, że mogą w tym secie postawić "kropkę nad i", jednak tym razem lepiej końcówkę rozegrał zespół Nafty.
Okazało się jednak, że to tylko rozzłościło zespół KSZO i w kolejnym secie gospodynie zademonstrowały "pokaz siły". Już na początku objęły wysokie prowadzenie 11:3, pokazując rywalkom "miejsce w szyku". Przewaga ostrowczanek wciąż rosła (13:4, 17:6, 21:7) i w końcu skończyło się na pogromie 25:11, czym siatkarki KSZO mocno zaakcentowały fakt, że to właśnie im należy się 9. miejsce w Orlen Lidze.
Później w poczynania gospodyń wkradło się jednak rozluźnienie, co skrzętnie wykorzystały przyjezdne, doprowadzając do tie-breaka. W piątym secie długo zapowiadało się, że zespołowi gości uda się wywieść z Ostrowca Św. honorowe zwycięstwo (4:8, 8:13!), ale piorunująca końcówka w wykonaniu KSZO rozwiała wszelkie wątpliwości, kto był lepszy z tej pary play-off.
Po meczu siatkarki nagrodził prezydent Ostrowca Św. Jarosław Górczyński. Głośno zadeklarował też kibicom, że w październiku wszyscy spotkamy się podczas inauguracji kolejnego sezonu w Orlen Lidze, co może świadczyć o chęci dalszego wspierania klubu przez gminę Ostrowiec Św.
J. Słodkiewicz

Wyniki ostatnich meczy play-off:
Finał (do 3 zwycięstw):
Trefl Sopot - Chemik Police 2:3 (19:25, 20:25, 26:24, 25:13, 11:15), stan rywalizacji 1:3
o miejsca 7-8 (dwumecz):
BKS Bielsko-Biała - Budowlani Łódź 1:3 (25:22, 26:28, 19:25, 22:25)
o miejsca 11-12 (dwumecz):
Developres Rzeszów - Pałac Bydgoszcz 3:0 (27:25, 25:18, 26:24)