przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Kabaret, muzyka i sport
18-05-2015, 10:59:25 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 728 czytań · Drukuj
Kabaret, muzyka i sportWystępy kabaretów, rozgrywki sportowe i mnóstwo występów artystycznych towarzyszyły tegorocznym obchodom "Dni Ostrowca". Uroczystości otworzyli prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński oraz mer zaprzyjaźnionego z Ostrowcem miasta Biała Cerkiew na Ukrainie Wasyl Savczuk.
- Niech te dni Ostrowca będą radosne i wesołe - mówił prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. - Życzę państwu dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń.
Z okazji Dni Ostrowca Wasyl Savczuk przekazał na ręce prezydenta Górczyńskiego piękny obraz. Przy okazji Jarosław Górczyński wykazał się doskonałą znajomością języka rosyjskiego, tłumacząc troszkę przydługie przemówienie dostojnego gościa z Ukrainy.
W piątek wieczorem na deskach amfiteatru w parku miejskim zaprezentował się kabaret "OLD SPICE GIRLS - BABSKI KABARET" w składzie Emilia Krakowska, Lidia Stanisławska, Barbara Wrzesińska. To był dowcip na wysokim poziomie, a publiczność co chwilę wybuchała śmiechem.
- I o to chodzi, żeby od czasu do czasu się dobrze pośmiać, bo życie i tak jest ciężkie, a jak człowiek przyjdzie, posłucha i obejrzy skecze, to od razu lepiej robi się na sercu - mówi Piotr, uczestnik "Dni Ostrowca".
- Trzeba przyznać, że te panie mają dryg do rozśmieszania ludzi - dodaje Ania Kowal. - Widać, że to artystki w każdym calu. Ja uwielbiam kabarety i zawsze oglądam je w telewizji, ale "na żywo" to jednak zupełnie coś innego. Jak jest kontakt artysty z widzem, to dowcip się lepiej "sprzedaje".
Sobotni poranek stał pod znakiem sportu i rekreacji. Tego dnia na orliku znajdującym się na osiedlu Ogrody został rozegrany turniej piłki siatkowej o puchar prezydenta miasta oraz turniej szachowy. Pasjonaci królewskiej gry rywalizowali w hali widowiskowo - sportowej przy ulicy Świętokrzyskiej.
- Szachy to taki sam sport jak na przykład bieganie czy jazda na rowerze, tylko w tym przypadku bardziej ćwiczymy mózg niż mięśnie - mówi Kamil Bednarz, uczestnik turnieju. - Poza tym w sporcie najważniejsza jest rywalizacja, a niejednokrotnie ciekawa partia szachów dostarcza więcej emocji niż pojedynek piłkarski. Bardzo ważne jest to, żeby było organizowanych jak najwięcej turniejów szachowych, ponieważ wówczas zawodnicy mogą sprawdzić, czy robią postępy, a przy okazji zdobywają punkty do rankingu.
Przez miasto przez cały dzień przejeżdżały kawalkady motocykli. W parku miejskim odbyła się prezentacja zabytkowych samochodów, a na każdym kroku można było spotkać "żołnierzy" armii amerykańskiej w rolę, których wcielili się członkowie grupy rekonstrukcji historycznej ze Starachowic.
- Zaprosili nas koledzy z Ostrowca na święto waszego miasta mówi- Piotr Markowski, prezes grupy rekonstrukcji historycznej ze Starachowic. - Każdy, kto chce, może sobie postrzelać do tarczy i obejrzeć dokładnie wyposażenie żołnierza armii amerykańskiej. Występowaliśmy już w wielu miastach, a teraz przyszedł czas na Ostrowiec.
Po południu na mieszkańców Ostrowca czekały ciekawe imprezy organizowane w parku miejskim. Na scenie prezentowały się chóry, grupy taneczne i zespoły muzyczne. Przez kilka popołudniowych i wieczornych godzin nikt nie miał prawa się nudzić i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. To był czas na zasmakowanie kultury.
Gwiazdą wieczoru był KASA.
Podczas tegorocznych dni Ostrowca na scenie swoje umiejętności prezentowali tancerze ze szkół tańca towarzyskiego z Ostrowca. Swoimi popisami wzbudzali zachwyt widzów.
- Ja przyszłam do parku z moją wnuczka, bo w domu nam się bardzo nudziło - mówi Barbara Kosmacińska, mieszkanka ulicy Sienkiewicza. - Występy są bardzo fajne, ale mnie najbardziej podobały się młode tancerki. Ale te dziewczyny są wygimnastykowane. Można im tylko pozazdrościć sprawności fizycznej. Od razu widać, że te młode artystki bardzo dużo trenują i mają talent do tańca.
- Taki taniec nie odbiega niczym od gimnastyki sportowej, tylko tyle, że ćwiczenia wykonywane są bardziej rytmicznie - stwierdził pan Arkadiusz na widok dziewcząt prezentujących szpagaty, mostki i inne trudne ewolucje.- Takie tancerki muszą być przede wszystkim bardzo dobrze rozciągnięte, a to wymaga porządnego i intensywnego treningu.
W niedzielę odbyła się rywalizacja o Puchar Polski w Cross Country pod patronatem prezydenta miasta. Były rozgrywki w tenisa stołowego i mecze piłkarskie na orliku znajdującym się na osiedlu Ogrody. Po południu na scenie amfiteatru ponownie mogli znaleźć coś dla siebie miłośnicy tańca i muzyki. Na wieczór zaplanowano koncerty muzyczne The Last Ride i gwiazdy tegorocznych Dni Ostrowca Małgorzaty Ostrowskiej.
(MAJ)
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.