UWAGA:
Bieżące wiadomości
Szczypiorniści polegli w Kaliszu
05-05-2015, 08:26:33 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 504 czytań · Drukuj
Ostrowiec ŚwiętokrzyskiW ostatniej kolejce sezonu 2014/2015 piłkarze ręczni KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. ulegli na wyjeździe MKS Kalisz 31:39. Podopieczni trenera Aleksandra Malinowskiego zakończyli debiutancki sezon w I lidze na siódmej pozycji, zdobywając w 26 meczach 25 punktów.
MKS Kalisz - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 39:31 (19:14)
KSZO: Drabik, Piątkowski - Kożeniewski 8, Afanasjev 7, Jeżyna 6, T. Pomiankiewicz 4, Jamioł 3, Biskup 3, Mroczek 2, Mazur 1, Fugiel 1, Wojkowski 1, Świeca, R. Pomiankiewicz, Kalita.
Rzuty karne: 6/3. Kary: 10min.
Czerwona kartka: Wojkowski (40min, gradacja kar)
Mecz nie miał już dla żadnej z drużyn większego znaczenia. Ani gospodarze, ani KSZO nie mieli już w zasadzie większych szans na poprawienie swojej pozycji w tabeli. Nie musieli też oglądać się już za siebie. Lepiej rozpoczęli ostrowczanie, którzy po golach Adriana Wojkowskiego, Witalija Kożeniewskiego i Dmitrija Afanasjeva objęli prowadzenie 5:2. Animuszu wystarczyło im jednak tylko na pierwsze 10 minut. Kaliszanie szybko wyrównali, a jeszcze przed przerwą zdołali wypracować sobie pięciobramkową przewagę. Po zmianie stron wciąż lepiej radzili sobie miejscowi, mając mocny punkt między słupkami swojej bramki w osobie Filipa Jarosza i szalejącego w ofensywie Filipa Surosza. Ten drugi dokonał wyczynu niezwykle rzadko spotykanego na I-ligowych boiskach, rzucając w sumie aż 17 goli (wszystkie z akcji). W dodatku od 40 minuty ostrowczanie musieli sobie radzić bez kołowego Adriana Wojkowskiego, który opuścił plac gry na skutek trzeciej dwuminutowej kary.
Awans do PGNiG Superligi wywalczyli szczypiorniści Gwardii Opole (komplet 52 punktów), a w barażach o prawo gry w najwyższej klasie rozgrywkowej zagra zespół Siódemki Miedź Legnica. Z I ligą żegnają się natomiast AZS UZ Zielona Góra i ŚKPR Świdnica. W barażach o przedłużenie statusu pierwszoligowca zagra MTS Chrzanów. Rywalem Cabanów będzie zwycięzca baraży wicemistrzów II ligi ASPR Zawadzkie (grupa 1) i VIVE Tauron II Kielce (grupa IV). Awans do I ligi (grupa B) wywalczyły LKPR Moto-Jelcz Oława (grupa 1) i MOSiR Bochnia (grupa IV).