przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Przerwane obrady
05-05-2015, 07:56:20 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 515 czytań · Drukuj
Przerwane obradyDo zaskakującej sytuacji doszło podczas sesji Rady Powiatu. Radni z KWW Jarosława Górczyńskiego w chwili prezentowania przez starostę projektu uchwały w sprawie utworzenia gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących na ulicy Kilińskiego na znak niezadowolenia opuścili salę obrad. Z powodu braku quorum posiedzenie przerwano, a obrady wznowiono na drugi dzień rano.
Starosta Zbigniew Duda wyszedł z pomysłem, aby na osiedlu Kamienna otworzyć gimnazjum. To, które obecnie działa w murach szkoły na Focha, od września ma być przeniesione do CKU na Sandomierską. Prowadzenie szkół gimnazjalnych należy do gmin, stąd pomysł wzbudził wiele emocji. Szczególnie nie spodobał się radnym z KWW Jarosława Górczyńskiego, którzy gdy starosta prezentował projekt uchwały, demonstracyjnie wyszli z sali obrad.
- Zachowanie radnych jest dla mnie niezrozumiałe. Ludzie wybierają swoich przedstawicieli, ci powinni działać dla dobra wyborców. Kiedy reagujemy na prośby rodziców, radni, którzy nie popierają inicjatywy, wychodzą. Powinni się zastanowić, kogo reprezentują -skomentował Zbigniew Duda.
- Nie chcemy uczestniczyć w hucpie politycznej. Rozumiemy, że pan starosta chce ratować szkolnictwo ponadgimnazjalne, ale nie można kosztem szkoły gimnazjalnej- stwierdziła po wyjściu z sali radna Agnieszka Rogalińska.
Bojkot opozycji był na tyle skuteczny, że z powodu braku quorum przerwano posiedzenie. Obrady zostały wznowione na następny dzień rano.
Tym razem gdy starosta mówił o przesłankach, jakimi kierował się, powołując gimnazjum w liceum im. Staszica, radni już nie wyszli z posiedzenia.
- Jest potrzeba wyjścia naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców z dolnej części miasta. Liczne delegacje prosiły starostwo o pomoc w utworzeniu gimnazjum w tamtej części miasta. Dzieci zostają w osiedlu, w którym mieszkają. Rozumiem, że pan prezydent miał problem z utrzymaniem szkoły, my sobie poradzimy, bo koszty niewiele wzrosną. Jestem przekonany, że każdy radny, mając na względzie dobro dzieci, poprze tę inicjatywę- powiedział starosta Zbigniew Duda.
- Uchwała podejmowana w tym czasie troszkę nas dziwi- stwierdziła z kolei radna Agnieszka Rogalińska.- Jest to zaspakajanie ambicji politycznych, jest to ingerencja w ogólnopolski system oświaty. Może państwo nie wiecie, ale w szkole podstawowej numer 11 tworzone jest stowarzyszenie, które ma prowadzić gimnazjum, podstawówkę i przedszkole.
Z wypowiedzią radnej polemizował przedstawiciel klubu PiS- Ryszard Proksa.
- Większego przestępstwa na oświacie, jakie zrobił prezydent Ostrowca, zrobić nie można było. Jeżeli dobro oświaty było na celu pana prezydenta, likwidując tyle szkół, to ubolewam. Ani jakości nie będzie, tylko pogorszenie sytuacji nauczycieli- mówił przewodniczący nauczycielskiej "Solidarności".
Nie wiadomo, ilu nauczycieli z gimnazjum przy Focha przejdzie do pracy w liceum Staszica. Z pewnością będzie to zależało od liczby uczniów, którzy zdecydują się kontynuować naukę w nowej placówce.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.