przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Więcej lekarzy na SOR
27-04-2015, 11:06:48 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 847 czytań · Drukuj
Ostrowiec ŚwiętokrzyskiNa izbie przyjęć w Ostrowcu zatrudniony został kolejny lekarz. Jakość obsługi chorych ma poprawić też większa liczba pielęgniarek, o zatrudnienie których stara się dyrekcja szpitala. Dodatkowy personel jednak nie wyeliminuje zakłócania pracy oddziału przez osoby nietrzeźwe, które trafiają na izbę przyjęć zamiast do izby wytrzeźwień.
Nietrzeźwi pacjenci trafiający na SOR awanturują się, są agresywni i zakłócają pracę oddziału. Obsada lekarska na izbie przyjęć nie była wystarczająca. Sytuację ma poprawić zatrudnienie dodatkowego personelu.
- Do tej pory dyżurował jedynie Jerzy Borowiec- kierownik SOR.- Udało się zatrudnić na SOR-rze lekarkę Mariannę Giez - Kurek, która będzie pracowała w godzinach 7- 15 - mówi Jarosław Seweryński, pełniący obowiązki dyrektora Szpitala Powiatowego w Ostrowcu.
Nad bezpieczeństwem pacjentów i personelu czuwa dodatkowo czterech pomocników ratowników medycznych, zatrudnionych na stażach, którzy wykonują swoje obowiązki i jednocześnie w razie potrzeby interweniują. Dyrektor Seweryński nie ukrywa, że w dalszym ciągu będzie wzmacniana obsada w szpitalu.
- Wystąpiłem do Powiatowego Urzędu Pracy o skierowanie 15 pielęgniarek na prace interwencyjne i 25 na staż. Jest to konieczne, aby zapewnić procedury- mówi dyrektor ZOZ.
Ostrowiecki SOR czekają większe zmiany organizacyjne. Dyrekcja lecznicy wspólnie z Zarządem Powiatu chcą pozyskać środki zewnętrzne na budowę nowego pawilonu SOR, do którego prowadziłaby droga od strony Sienkiewicza. Obok zlokalizowane byłyby parking i lądowisko helikopterów.
- Widzę potrzebę oddzielenia SOR od izby przyjęć. Pacjenci przyjmowani planowo niekoniecznie musieliby w tym samym miejscu czekać z tymi przywożonymi przez pogotowie w nagłych przypadkach- opowiada J. Seweryński.
Oczywiście takie rozwiązania wymagają środków i czasu.
- Problem osób nietrzeźwych w naszym szpitalu nabrał szczególnego znaczenia, nie tylko organizacyjnego, ale i finansowego- stwierdza starosta Zbigniew Duda.- Na SOR trafiają często osoby nietrzeźwe, które nie wymagają hospitalizacji. Mają wykonywane kompleksowe badania i trzeźwieją na izbie przyjęć. Chcemy, aby powstało miejsce, gdzie trafiałyby osoby pijane. Gmina dysponuje środkami finansowymi na przeciwdziałanie alkoholizmowi. Mam nadzieję na odpowiedzialne podejście do naszego apelu o włączenie się gminy w rozwiązanie problemu. Od czasu likwidacji ostrowieckiej izby wytrzeźwień władze miasta udają, że problemu nie ma.
G. Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.