UWAGA:
Bieżące wiadomości
Zwycięskie pożegnanie z kibicami
27-04-2015, 10:44:16 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 527 czytań · Drukuj
Ostrowiec ŚwiętokrzyskiW ostatnim "domowym" meczu w debiutanckim sezonie na I-ligowych parkietach piłkarze ręczni KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. pewnie pokonali SPR Tarnów 35:29. Mecz został w zasadzie rozstrzygnięty już w pierwszej połowie, wygranej przez podopiecznych trenera Aleksandra Malinowskiego różnicą ośmiu goli.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - SPR Tarnów 35:29 (19:11)
KSZO: Drabik, Piątkowski - Wojkowski 9, Jamioł 7, T. Pomiankiewicz 6, Biskup 5, Afanasjev 4, Kożeniewski 2, Mazur 2, Świeca, Kalita.
Rzuty karne: 4/3, Kary: 2min.

Początek meczu był wyrównany, a obie drużyny popełniały sporą liczbę błędów technicznych. Pierwsi nerwy opanowali gospodarze. Wynik w 4. minucie otworzył w końcu lider klasyfikacji strzelców I ligi Tomasz Pomiankiewicz, skutecznie zamieniając na gola rzut karny. Po kwadransie gry zaczęła się zarysowywać przewaga KSZO. Ostrowczanie rzucili cztery bramki pod rząd i odskoczyli rywalom na 5 bramek. W końcówce pierwszej połowy jeszcze powiększyli dystans dzielący ich od rywali do 8 trafień. Spora w tym zasługa będącego w dobrej dyspozycji Karola Drabika, który kilkakrotnie zastopował ofensywne zapędy tarnowian. Bardzo dobre zawody rozgrywał również Dawid Biskup. Po zmianie stron ostrowczanie kontynuowali dobrą grę i w 42. minucie prowadzili już dziesięcioma bramkami. Wysokie prowadzenie wprowadziło jednak w ich poczynania rozprężenie, co wykorzystali rywale, konsekwentnie odrabiając straty. Na trzy minuty przed końcową syreną różnica dzieląca obie drużyny wynosiła już tylko trzy bramki. Na szczęście w końcówce skutecznie zagrał kołowy Adrian Wojkowski, którego trzy kolejne gole przypieczętowały wygraną KSZO.
Po meczu powiedzieli:
Dawid Biskup (rozgrywający KSZO): Chcieliśmy bardzo wygrać i zmazać plamę za porażkę w Piekarach Śląskich. Cieszymy się, że nam się to udało. W czwartek na pewno pojedziemy "naładowani" tym zwycięstwem do Kalisza, by do końca powalczyć o jak najlepszą pozycję w lidze.
Karol Szewczyk (wiceprezes KS KSZO ds. piłki ręcznej): To były już końcowe rozstrzygnięcia sezonu. Widać było spore zmęczenie w drużynie. Kontuzje nas nie omijają i to się na przestrzeni ostatniego tygodnia odbiło na naszych treningach. Mimo tych kłopotów chłopcy zebrali się w sobie i zagrali fajne zawody. Kolejny raz pokazali dobrą grę i przede wszystkim charakter, konsekwencję. Dobra dyspozycja Karola Drabika też pomogła drużynie. Inni zawodnicy również zagrali fajnie. To był jeden z lepszych meczy w barwach KSZO Rafała Jamioła. Z uwagi na kontuzję nie zagrał Grzegorz Mroczek, ale dobrze grą kierował Dawid Biskup. Cała drużyna zagrała bardzo pozytywnie. Znamy bardzo dobrze drużynę z Tarnowa i obawialiśmy się tego meczu. Myślę, że spokojnie stać ich jest na dużo wyższe miejsce, niż to, które obecnie zajmuje. Dla nas to był ostatni mecz u siebie i powoli możemy rozpocząć podsumowywanie tego sezonu. Jako beniaminek zakładaliśmy, że uplasujemy się w połowie stawki i to osiągnęliśmy. Wiadomo, jak to wyglądało. Na początku zaliczaliśmy mocny falstart, ale udało nam się wyjść na prostą. Chciałem przede wszystkim podziękować kibicom za cały sezon, którzy nas cały czas mocno wspierali. Warto dla nich grać.
W czwartek o godzinie 18 ostrowczanie zakończą sezon wyjazdowym meczem w Kaliszu.
J. Słodkiewicz

Wyniki 25. kolejki I ligi:
Ostrovia Ostrów Wlkp. - PE Gwardia Opole 24:25 (11:13)
AZS UZ Zielona Góra - MKS Kalisz 34:23 (15:13)
Czuwaj Przemyśl - Olimpia Piekary Śląskie 35:24 (20:11)
ŚKPR Świdnica - UKS Olimp Grodków 25:19 (15:11)
Viret CMC Zawiercie - MTS Chrzanów 28:29 (11:15)
KSSPR Końskie - Siódemka Miedź Legnica 22:29 (12:18)
14. AZS UZ 26 10 660:726
W 26. kolejce zagrają: Gwardia - AZS UZ 30:24 (awansem), Kalisz - KSZO (30 kwietnia, godz. 18), Chrzanów - Świdnica, Olimp - Ostrovia, Tarnów - Czuwaj, Olimpia - KSSPR, Miedź - Viret.