UWAGA:
Bieżące wiadomości
Szczypiorniści na tarczy
23-04-2015, 11:00:02 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 606 czytań · Drukuj
Ostrowiec ŚwiętokrzyskiPiłkarze ręczni KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. ulegli na wyjeździe Olimpii Piekary Śląskie 23:31. Porażka najprawdopodobniej pogrzebała nadzieję podopiecznych trenera Aleksandra Malinowskiego na zajęcie miejsca w pierwszej szóstce w debiutanckim sezonie na zapleczu PGNiG Superligi.

Olimpia Piekary Śląskie - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 32:23 (16:10)
KSZO: Drabik, Piątkowski - T. Pomiankiewicz 9, Afanasjev 4, Jeżyna 3, Wojkowski 3, Biskup 2, Świeca 1, Mazur 1, Kożeniewski, Fugiel, Jamioł, Kalita.
Kary: 10 minut. Karne: 11/8.
Czerwone kartki: Kalita (29, KSZO), Danysz (43, Olimpia).
Początek meczu nie wskazywał na wysoką porażkę KSZO. Obie drużyny rozpoczęły od agresywnej obrony, stąd padało niewiele bramek. Przez 20 minut mecz miał wyrównany przebieg, ale nieznaczna inicjatywa należała jednak do zespołu gości. W 7. minucie KSZO prowadził 3:1. Odpowiedź miejscowych była dość szybka i w 10. minucie był remis (3:3). Kilka kolejnych minut to minimalne prowadzenie ostrowczan (6:7 w 15. minucie, 7:8 w 17. minucie). Niestety końcówka pierwszej odsłony to dominacja gospodarzy, a kilka kolejnych minut okazało się przełomowym momentem tego spotkania. Szczypiorniści Olimpii zaliczyli serię ośmiu (!) udanych akcji, po których odskoczyli KSZO (15:8 w 26 minucie).
Po zmianie stron Olimpia kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń, nie pozwalając KSZO na zniwelowanie strat. Ostrowczanie co prawda drugą połowę rozpoczęli dobrze, zmniejszając dystans do trzech goli (18:15), ale odpowiedź miejscowych znów była skuteczna (22:16 w 40. minucie), a w ostatnich akcjach meczu Ślązacy przypieczętowali wygraną, powiększając przewagę do dziewięciu bramek.
Do zakończenia sezonu pozostały dwie kolejki. W najbliższą sobotę podopieczni trenera Aleksandra Malinowskiego rozegrają ostatni "domowy" mecz, podejmując we własnej hali SPR Tarnów. Choć mecz zaplanowany jest na godzinę 17, to z uwagi na fakt, że w tym samym czasie swój mecz rozegrają również piłkarze nożni KSZO 1929, działacze KS KSZO czynią starania, by przesunąć rozpoczęcie meczu z drużyną z Tarnowa na godzinę 15. Stosowny komunikat zostanie podany na stronie oficjalnej klubu - www.kszo.info.