przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Sparaliżowany biurowiec bez prądu
09-04-2015, 11:15:57 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 575 czytań · Drukuj
Ostrowiec ŚwiętokrzyskiBardzo poważna awaria prądu w biurowcu w Częstocicach wystąpiła w środę około godzinny 8. Przez to normalnie nie pracowały: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i straż miejska. Prądu pozbawione było też przedsiębiorstwo „Metalowiec”. Sytuacja wróciła do normy około południa, kiedy to awaria została naprawiona.
- To nie my obsługujemy rejon Częstocic oraz teren tak zwanej „starej huty” informuje pracownik Zakładu Energetycznego w Skarżysku. - Zajmuje się tym Miejska Energetyka Cieplna w Ostrowcu.
Pracownicy MEC starali się zlokalizować miejsce awarii.
- Wiemy już, że wystąpiła awaria kabla na linii przesyłowej, a my staramy się zlokalizować gdzie występują zakłócenia w przesyłaniu prądu – informuje Zbigniew Gąsior, kierownik działu energetycznego Miejskiej Energetyki Cieplnej w Ostrowcu. - W ciągu godziny powinniśmy zlokalizować to miejsce i przystąpić do naprawy. Naprawa nie będzie trwała długo- zapewniał „na gorąco” kierownik Gąsior.
Przez awarię prądu pozbawione były jednostki: gminne, powiatowe, a nawet wojewódzkie, bo takie instytucje mieszczą się w biurowcu w Częstocicach.
- Nie mamy dostępu do komputerów i przez to nie możemy wydawać decyzji o przyznawaniu zasiłków – informuje dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Stanisław Filolik. - Co prawda każdy z naszych podopiecznych ma założoną teczkę z papierowymi dokumentami, ale załatwianie spraw w ten sposób trwa zdecydowanie dłużej.
- Całe szczęście, że nie mamy utrudnionej komunikacji z patrolami, ponieważ stacja działa na zasadzie fal radiowych – mówi zastępca komendanta straży miejskiej Marcin Gruszka. - Działa też monitoring, bo ten znajduje się w budynku komendy policji. Brak prądu przeszkadza nam w tym, że nie mamy dostępu do elektronicznego systemu interwencji. Pracujemy tak jak 10 lat temu, kiedy to jeszcze wszystkie interwencje odnotowywane były w specjalnej księdze.
- Brak prądu wykorzystujemy na szkolenia, bo normalnie nie możemy pracować – mówi Mieczysław Libuda, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. - Część naszych pracowników udała się na wywiady środowiskowe. Obecnie bez komputera ani rusz i brak prądu paraliżuje naszą normalna pracę.
W wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kielcach oddział terenowy w Ostrowcu w czasie awarii nie były przeprowadzane egzaminy, ponieważ nie było dostępu do danych kandydatów na kierowców.
Jak się okazuje nawet przy obecnych technologiach awaria niewielkiego kabelka może sparaliżować prace bardzo poważnych instytucji.
(MAJ)

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.