przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Dybiec piłkarzem Widzewa - KSZO spełnił moje marzenia
19-02-2011, 15:39:44 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 1138 czytań · Drukuj
Ostrowiec ŚwiętokrzyskiŚrodkowy obrońca ostrowieckiego KSZO Daniel Dybiec, zmienił barwy klubowe i od rundy wiosennej sezonu 2010/2011 utalentowany wychowanek pomarańczowo – czarnych będzie występował w zespole Widzewa Łódź, który gra w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju. Zawodnik został wypożyczony do łódzkiego klubu na pół roku, jednak jeśli przekona do swoich umiejętności trenerów i działaczy Widzewa, ten właśnie klub będzie miał możliwość pierwokupu piłkarza.

Po dobrych meczach rundy jesiennej pojawiło się dla Ciebie kilka propozycji zmiany barw klubowych i jedna z nich znalazła finał.
- Tak, po tym jak w rundzie jesiennej dostałem szansę od trenera Czesława Jakołcewicza i zostałem podstawowym zawodnikiem KSZO, pojawiło się kilka propozycji kontraktowych. Wśród nich były kluby I ligi, takie jak Pogoń Szczecin, Górnik Polkowice czy też Górnik Łęczna, ale były także i te z Ekstraklasy, a wśród nich Lech Poznań, Wisław Kraków i mój już obecny klub - Widzew Łódź.

Myślisz, że wybór właśnie klubu z Łodzi to dobra decyzja?
- To pewnie pokaże czas, ale wydaje mi się, że bardzo dobra. Dużo myślałem nad wyborem odpowiedniej opcji i chyba Widzew to było dla mnie najlepsze rozwiązanie. Zdaje sobie sprawę, że jest to dla mnie spore wyzwanie, bo jednak I liga i Ekstraklasa to dwa różne światy. Poprzeczka zawieszona została wysoko, jednak nie boje się nowych wyzwań i mam nadzieję, że uda mi się niebawem wywalczyć miejsce w pierwszym zespole Widzewa.

Do meczów rundy wiosennej przygotowywałeś się już z drużyną łódzka?
- Tak. Byłem na obozie przygotowawczym z zespołem Młodej Ekstraklasy Widzewa w Kleszczowie i muszę przyznać, że łatwo nie było. Właściwie każdego dnia mieliśmy zajęcia czterokrotnie, jednak najważniejsze, aby ten nasz trud w odpowiednim momencie dał zamierzony efekt.

Kto najbardziej pomógł Ci w szybkim rozwoju kariery?

- Trudno wskazać jedną konkretną osobę, bo wielu ludzi dołożyło do tego cegiełkę. Chciałbym przede wszystkim podziękować trenerowi Jakołcewiczowi, który nie bał się na mnie stawiać i dawał mi szanse gry w I lidze. Również koledzy z drużyny mieli duży wpływ na mój rozwój. Nieocenieni byli Krystian Kanarski, Rafał Lasocki, Radosław Kardas, Adrian Frańczak i Michał Stachurski, a jeszcze wcześniej ikona ostrowieckiej piłki nożnej Tomasz Żelazowski od którego można się bardzo wiele nauczyć i jest to idealny wzór do naśladowania. Nie sposób nie wspomnieć trenera Waldemara Domagałę, który bardzo mnie wspierał i pomagał w trudnych chwilach. To właśnie pod jago okiem najbardziej pokochałem piłkę i chciałem osiągać coraz to nowe piłkarskie cele.

Co najmilej będziesz wspominał z KSZO?
- Przede wszystkim wyjątkowa atmosferę, którą stworzyli koledzy z drużyny. Poza tym już jako mały chłopiec bardzo chciałem być kapitanem. Marzyłem, żeby jako kapitan z opaską na ręce w barwach KSZO, przy hymnie klubowym wyprowadzać moja drużynę na murawę. Właśnie w KSZO to marzenie się spełniło.

Trener Czesław Jakołcewicz może mieć sporą satysfakcję, bo to za Jego kadencji Daniel Dybiec stał się piłkarzem zespołu seniorów, a co za tym idzie rozwinął się piłkarsko.
- Myślę, że do perfekcji jeszcze mi bardzo daleko, ciągle muszę nad sobą pracować, uczyć się od najlepszych. Trener Jakołcewicz dał mi szansę i mam nadzieję, że tego nie żałuje, że się na mnie nie zawiódł. Skrzydeł dodaje mi fakt, że po zakończeniu rundy jesiennej trener uznał mnie za najlepszego zawodnika KSZO – to dla mnie duże wyróżnienie.

Bierzesz pod uwagę opcję, że za jakiś czas wrócisz do Ostrowca?
- To jest moje rodzinne miasto, więc na pewno nie wykluczam takiej możliwości. Teraz jestem wypożyczony do Widzewa i jeśli się sprawdzę, to wtedy klub będzie miał możliwość pierwokupu, jednak myślę, że jeszcze wrócę do Ostrowca. Na pewno będę śledził losy KSZO i życzę chłopakom, żeby im się udało utrzymać klub na zapleczu Ekstraklasy.

Dziękuję za rozmowę.
Avo
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.