przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
KSZO przystąpi do rozgrywek - Płatos znowu w KSZO?
01-07-2011, 11:17:20 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 1226 czytań · Drukuj
Ostrowiec ŚwiętokrzyskiPiłkarze KSZO Ostrowiec Św. przystąpią do rozgrywek II ligi sezonu 2011/2012. Przyszłość klubu stała pod dużym znakiem zapytania, jednak na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki podjęto decyzję o dalszym funkcjonowaniu klubu.


KSZO bez prezesa, ale przystąpi do ligi


Podczas spotkania akcjonariuszy KSZO SSA rezygnację z funkcji prezesa złożył dotychczasowy sternik spółki - Piotr Zieliński i póki co następca nie został powołany. Mało tego - wydaje się, że może to być nie lada problem znaleźć chętnego na to stanowisko. Pewne natomiast jest to, że klub nadal będzie funkcjonował, czyli w Ostrowcu Świętokrzyskim szybko trzeba będzie stworzyć drużynę, która wystartuje w rozgrywkach II ligi.

- Podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy KSZO SSA podjęta została decyzja o dalszym funkcjonowaniu spółki, a co się z tym wiąże piłka nożna będzie w Ostrowcu istnieć, czyli piłkarze przystąpią do rozgrywek II ligi. Na razie nie wiadomo jeszcze, w jakim składzie i kto poprowadzi zespół, ale te decyzje również niebawem zostaną podjęte - powiedział Piotr Zieliński.


Płatos prezesem?

Nieoficjalnie wiadomo, że na spotkaniu akcjonariuszy KSZO SSA pojawił się Mirosław Płatos - menager piłkarski, który jak widać ciągle jest zainteresowany współpracą z ostrowieckim klubem. Czyżby znalazł on wspólny język z Tadeuszem Dąbrowskim, który ma 41% udziałów w klubie? Jeśli tak, to być może kibiców w Ostrowcu Świętokrzyskim czekają kolejne znaki zapytania, szczególnie w kwestii tego, kto stanie na czele spółki po tym, jak ze stanowiska zrezygnował Piotr Zieliński. Decyzje mają zapaść w najbliższym tygodniu.


Jakołcewicz w Warcie Poznań

Po tym, jak utrzymanie zaplecza ekstraklasy nie zostało osiągnięte, pod znakiem zapytania stanęło funkcjonowanie KSZO SSA. 30 czerwca wygasają kontrakty większości zawodników oraz trenera Czesława Jakołcewicza, który w najbliższym sezonie poprowadzi I-ligową Wartę Poznań. Dla szkoleniowca KSZO będzie to swego rodzaju powrót na stare śmieci, gdyż jest on mocno związany z Poznaniem.


Licencja to tylko formalność?

Wszystko wskazuje na to, że klub z Ostrowca Świętokrzyskiego nie powinien mieć problemów z otrzymaniem licencji na grę w II lidze. Stosowne dokumenty zostały już złożone - teraz KSZO czeka na decyzję Komisji ds. Licencji przy Polskim Związku Piłki Nożnej, a takowa może zapaść pod koniec miesiąca.


Dwóch młodzieżowców na boisku

Zarząd PZPN przyjął uchwałę, która nakłada obowiązek gry przynajmniej jednego młodzieżowca w zespołach I ligi oraz dwóch w drużynach II ligi. Wprowadzono także możliwość podpisywania profesjonalnych kontraktów dla piłkarzy poniżej 18 roku życia. Ma to pomóc w uzyskaniu ekwiwalentu dla klubu za wyszkolenie w przypadku ich odejścia. Jest to forma zachęcenia klubów w inwestowanie w młodzież oraz szkolenie jej na jak najwyższym poziomie. Status młodzieżowca mają zawodnicy urodzeni w 1991 roku i młodsi.
Związek zobowiązał również kluby do zapłacenia 3% wartości przy rejestracji każdego piłkarza występującego w ekstraklasie oraz I i II lidze. Fundusze uzyskane z tego tytułu mają być przekazane na rozwój piłkarstwa w Polsce.

Avo
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.