przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
Przybywa ładnych miejsc - Relaks na molo
29-06-2011, 18:17:18 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 2298 czytań · Drukuj
Przybywa ładnych miejsc - Relaks na moloStaw i molo przy ulicy Mickiewicza to kolejne miejsca, gdzie mieszkańcy Ostrowca chętnie odpoczywają.
Mimo że rewitalizacja Parku Miejskiego dobiega końca, mieszkańcy Ostrowca Św. już mogą wypoczywać przy stawie przy ulicy Mickiewicza. Niewątpliwą atrakcją tego miejsca jest molo. Obiekt doskonale wpisuje się w krajobraz, podobnie jak budowana nieopodal muszla koncertowa.

- Aktualnie prowadzone są prace kosmetyczne w amfiteatrze. Trwa przegląd instalacji wewnątrz, montowane są ostatnie siedzenia. Obiekt przystosowany jest do organizacji imprez masowych. Bezpieczny, monitorowany przez 27 kamer, z nowoczesnym nagłośnieniem zakupionym w ramach projektu, z pewnością będzie wizytówką naszego miasta – uważa wiceprezydent Jarosław Górczyński.
Ostatnie prace trwają też w parku. Zamknięty przez kilka miesięcy, jeszcze w lipcu powita mieszkańców w nowej krasie.

Dla najmłodszych jest odnowiony plac zabaw z bezpiecznymi urządzeniami, miasteczko ruchu drogowego. W części od ulicy Mickiewicza zostało wybudowane boisko ze sztuczną nawierzchnią, ogrodzone i oświetlone. Bezpieczeństwa odwiedzających pilnuje kilkanaście kamer. Z myślą o aktywnej młodzieży odnowiono i doposażono skatepark.

Wykonano nowe ciągi spacerowe, ścieżki dla rowerzystów. Park ma nowe oświetlenie, na uwagę zasługuje mała architektura, zagospodarowanie zieleni. Jako ciekawostkę można podać, że wysadzono kilka tysięcy ozdobnych krzewów i roślin. Zbiornik w parku został odmulony, pogłębiony, a teren wokół zostanie zagospodarowany.
Za kilka dni część Parku Miejskiego będzie otwarta dla mieszkańców. Ale już teraz można odpoczywać przy stawie. Zbiornik został odpowiednio zabezpieczony, a jego niewątpliwą atrakcją jest molo z ławkami, oświetleniem. Ostrowczan odpoczywających przy stawie może jednak odstraszać rudera stojąca nieopodal, która psuje krajobraz. W przedwojennym budynku ostatnio był zakład drzewny.

- Budynek jest prywatny. Rozmowy z właścicielem gmina prowadziła. Zależy nam na uporządkowaniu terenu, ale w tej chwili nie ma możliwości, żeby został wyburzony- dodał wiceprezydent Górczyński.

G. Misiewicz-Soboń
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.