przypomnij hasło    
UWAGA:
Bieżące wiadomości
"Bartosz" lepszy od "Norwida"
15-11-2014, 14:17:44 · Ostrowiec Świętokrzyski · 0 komentarzy · 907 czytań · Drukuj
"Bartosz" lepszy od "Norwida"Ostrowieckie Towarzystwo Naukowe we współpracy z krakowskim Stowarzyszeniem Mówców rozpoczęło cykl debat oksfordzkich wśród młodzieży ponadgimnazjalnej. Jako pierwsi w walce na argumenty zmierzyli się uczniowie LO im. Bartosza Głowackiego w Opatowie i LO nr IV im. C.K. Norwida w Ostrowcu. Wygrała ekipa z LO w Opatowie.
- Musimy uczyć się debatować, musimy utwierdzać młode pokolenie, że to właśnie argumenty powinny być najistotniejsze w dyskusjach. Mam nadzieję, że podczas organizowanych przez nas debat właśnie z taką merytoryczną walką na argumenty się spotkamy. Uważam, że to bardzo wartościowe wydarzenie i cieszę się, że świadomi tego są wszyscy uczniowie i nauczyciele, którzy bardzo chętnie przystąpili do naszego cyklu - podkreśla dr Aneta Pierścińska-Maruszewska, która wraz z dr Anetą Skuzą pełniły rolę ekspertów pierwszej z debat.
Jej temat - "Islam jest religią wojną" podjęły trzyosobowe drużyny z liceów w Opatowie i Ostrowcu. Gospodarze spotkania - uczniowie LO nr IV im. C.K. Norwida przygotowani przez Katarzynę Górniak tworzyli opozycję, natomiast młodzież z opatowskiego "Bartosza" pod kierunkiem Jerzego Strzyża broniła tezy postawionej w temacie spotkania. Merytorycznej dyskusji, nad której prawidłowym przebiegiem czuwała marszałek przysłuchiwali się wicedyrektor "Norwida" Edyta Tyczyńska oraz uczniowie liceum. Publiczność - poprzez głosowanie również miała okazję opowiedzieć się po jednej ze stron.
Ostatecznie, po wyczerpującej walce na słowa do ekspertów i uczestników debaty bardziej przemówiły argumenty Aleksandra Czosnka, Diany Mirowskiej i Jakuba Skowrońskiego z LO im. B. Głowackiego. Tym samym drużyna z Opatowa zwyciężyła spotkanie.
Kolejna debata odbędzie się 19 listopada, w LO nr II im. J. Chreptowicza. Uczniowie "Chreptusa" zmierzą się z kolegami z LO nr III im. Wł. Broniewskiego.
K.F.
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dołącz do nas na Facebooku
Popularne wiadomości
Policja wyjaśnia - Zmarli n...
Feralny wieczór - Kobieta w...
Samobójstwo w tirze
Śmiertelne pobicie
Markowska zagrała na weselu...
Mężczyzna zmarł - Śledztwo ...
Konkurs Miss "Wiadomości Św...
Płatos przejmie akcje KSZO?
Wygraj Pizzę z dostawą do d...
Justyna Jedlikowska i Edmun...
Pogoda
Pod Patronatem Wiadomości

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.